12 czerwca, czwartek, 17:00-21:00
Cykl szkoleń dla psychoterapeutów
Wraz z odzyskaną przez parę w procesie terapeutycznym bezpieczeństwem w relacji, najczęściej powraca także bliskość intymna – dotyk, przytulenie, pieszczoty, kontakt seksualny. Jednak nie zawsze się tak dzieje. To trudny moment dla terapeuty: między partnerami robi się znów blisko, czule a jednak życie seksualne nie powraca. Pojawia się poczucie utknięcia, impasu w procesie. Podczas webinaru uczestnicy poznają kluczowe dla zmiany terapeutycznej w modelu EFT interwencje: odegrania (enactements) a zwłaszcza ich rodzaj szczególnie ukierunkowany na pracę z ciałem i odczuciach z nim związanych – odegrania behawioralne (behavioral enactements). Umożliwienie powrotu do swobodnego sięgania przez parę po kontakt fizyczny, seksualny dzięki jest ważną częścią całego procesu terapeutycznego pary, zwłaszcza w kontekście zgłaszanych przez partnerów trudności seksualnych w praktyce terapeutów oraz terapeutów seksuologów. Model terapii EFT i jego narzędzia są w tym szczególnie pomocne.
Ramowy program wydarzenia:
1. Model EFT w pracy w obszarze seksualnym pary.
2. Wybrane narzędzia EFT jako pomost między gabinetem a światem intymnym pary.
3. Konsolidacja wiedzy w oparciu o case study – praca wspólna.
4. Q&A.
Interesuje Cię konkretne zagadnienie z tego obszaru? Już podczas rejestracji na wydarzenie możesz zadać pytania – odpowiedzi poznasz podczas warsztatów.
Cykl obejmuje 12 warsztatów, których celem jest wzbogacenie umiejętności użytecznych w pracy psychologa, psychoterapeuty, seksuologa, psychiatry o zagadnienia zawarte w programie poszczególnych szkoleń zawierających szeroką problematykę, którą do gabinetów wnoszą osoby korzystające z terapii.
W trakcie części warsztatowych (m.in. pracy w grupie, ćwiczeniach indywidualnych, dyskusjach grupowych, czy omówieniach przypadków klinicznych) uczestnicy będą rozwijali narzędzia i techniki pracy terapeutycznej.
Ponadto spotkania będą przestrzenią do poznania innych specjalistów, dzielenia się doświadczeniem i dobrymi praktykami. Może być to okazją do wspierania się w szukaniu efektywnych rozwiązań trudności występujących w praktyce klinicznej.
Koordynatorem merytorycznym cyklu jest dr n. med. Łukasz Müldner-Nieckowski.
Uczestnicy:
Cykl jest dedykowany wyłącznie dla osób, które rozpoczęły lub ukończyły szkolenie psychoterapeutyczne.
Termin i miejsce:
Czas: 12 czerwca, czwartek, 17:00-21:00
Miejsce: Przestrzeń wirtualna, platforma Zoom
Cykl składa się z 12 wydarzeń dotyczących zagadnień takich jak:
- “Interwencja kryzysowa w pracy psychoterapeuty”
- “Podstawy wiedzy seksuologicznej w praktyce psychoterapeutycznej – EDYCJA III”
- “Praca nad zmianą z pacjentem podejmującym zachowania ryzykowne”
- “Depresja poporodowa – perspektywa psychiatry i psychoterapeuty”
- “Seminarium o osobowości w ujęciu psychoanalitycznym/psychodynamicznym”
- “Transgeneracyjny przekaz traumy”
- “Stres mniejszościowy w procesie psychoterapii”
- “Związki konsensualnie niemonogamiczne (poliamoria, związki otwarte, swingowanie) – specyfika funkcjonowania i sposoby pracy psychoterapeutycznej”
- “Terapia par z problemem braku pożądania”
- “Praca psychoterapeutyczna z uwzględnieniem potrzeb osób transpłciowych”
- “Praca z wykorzystaniem seksualnym, ujawnianym przez osoby będące w psychoterapii”
- “Narzędzia EFT w pracy z trudnościami seksualnymi par”
Każde wydarzenie z cyklu to:
- Dodatkowe materiały do zapoznania się przed webinarem,
- 4-godzinne spotkanie ze Specjalistą w przestrzeni online,
- Możliwość przyswojenia informacji zawartych w prezentacji, przygotowanej przez Specjalistę, w trakcie webinaru oraz nieograniczony dostęp do materiałów po wydarzeniu,
- Możliwość zapoznania się z literaturą przedmiotu polecaną przez Specjalistę,
- Perspektywa współtworzenia kalendarza szkoleń dla specjalistów poprzez dzielenie się swoimi sugestiami dotyczącymi tematyki kolejnych wydarzeń,
- Dodatkowa korzyść za podzielenie się informacjami zwrotnymi po webinarze – możliwa do wykorzystania na kolejnych warsztatach.
Informacje o prowadzącej:
Małgorzata Pogorzelska
Psychoterapeuta EFT i CBT, seksuolog kliniczny PTS, wykładowca akademicki (Podyplomowe Studia Seksuologii Klinicznej AEH). Ukończyła szkolenie w terapii poznawczo-behawioralnej (CTPB we współpracy z Oxford Cognitive Therapy Centre UK), studia podyplomowe z Seksuologii Klinicznej (CKP SWPS) akredytowane przez Polskie Towarzystwo Seksuologiczne a także kursy doszkalające z zakresu Seksuologii Klinicznej i Sądowej organizowane przez Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego. Odbyła m.in. szkolenie w nurcie Terapii opartej na mentalizacji (MBT), pełny cykl szkoleniowy Terapii Schematów (ST) oraz Terapii Skoncentrowanej na Emocjach (EFT) – zarówno indywidualnej jak i par. Uczęszczała do Szkoły Psychoterapii Rodzin i Par w Laboratorium Psychoedukacji. Autorka m.in. rozdziału “Trudności seksualne w psychoterapii par” w publikacji Zaburzenia seksualne a psychoterapia poznawczo-behawioralna pod redakcją naukową dr n. hum. Marty Rawińskiej (PZWL Wydawnictwo Lekarskie, Warszawa 2019). Redaktor naukowa przekładu książki dr Davida Schnarcha Namiętne małżeństwo. Miłość seks i bliskość w stałych związkach (Passionate Marriage. Love, Sex and Intimacy in Emotionally Committed Relationships) z przedmową prof. Zbigniew Lew-Starowicza (Wydawnictwa Kropla, Warszawa 2019) oraz pierwszego podręcznika dla terapeutów EFT w języku polskim „Terapia par skoncentrowana na emocjach. Budowanie więzi w praktyce” (The Practice of Emotionally Focused Therapy) dr Sue Johnson, (Wydawnictwo Kropla, Warszawa 2024). Należy do Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo – Behawioralnej, Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, Polskiego Stowarzyszenia EFT PSEFT oraz Fundacji Akademia Więzi. Pracuje klinicznie od 19 lat, integrując poznane nurty terapeutyczne pod superwizją.
Rejestracja:
Udział w warsztatach wymaga wniesienia opłaty oraz wypełnienia ankiety rejestracyjnej. Dokonanie opłaty jest możliwe po wpisaniu adresu e-mail w polu poniżej.
Ankieta jest dostępna po dokonaniu opłaty. W ankiecie znajduje się również przestrzeń na zadawanie pytań, na które będzie można otrzymać odpowiedź podczas wydarzenia.
Opłata:
Koszt: 199 zł
Uwaga: Istnieje możliwość zakupu tego szkolenia w cenie 149 zł (w pakiecie minimum 3 szkoleń z Cyklu dla psychoterapeutów), dodatkowo otrzymując dostęp do nagrania/nagrań konferencji – Wiosennego Panelu Seksuologicznego: https://syntezalab.pl/cykl-szkolen-dla-psychoterapeutow/
Więcej informacji o cenach pakietów: https://syntezalab.pl/cykl-szkolen-dla-psychoterapeutow/#op%C5%82ata
Organizatorzy nie przewidują zwrotów opłaty za udział w warsztatach. Prosimy o rozważne decyzje. Opłatę można przekazać innej osobie – w tym celu prosimy o kontakt: szkolenia@centrumsynteza.pl
Organizatorzy
Centrum Terapii Synteza z Grupy Mental Path,
Centrum Terapii Kontinuum z Grupy Mental Path,
Mental Path Group