24.09.2024, wtorek, 20:00-21:30
Zapraszamy wszystkich pracujących pomocowo i chcących rozwijać kompetencje w zakresie udzielania wsparcia w związku z sytuacją powodziową.
Podczas wydarzenia przyjrzymy się funkcjonowaniu oraz potrzebom osób poszkodowanych i pomagających w obliczu klęski żywiołowej.
Podczas spotkania poruszymy kwestie:
– stresu, kryzysu i znaczenia ich natężenia dla wyboru adekwatnego sposobu pomagania,
– sytuacji klęski żywiołowej i jej konsekwencji dla funkcjonowania osób poszkodowanych i pomagających oraz ich potrzeb i możliwości,
– zasad i metod udzielania pierwszej pomocy psychologicznej w krótkim czasie po zdarzeniu – wspierania budowania poczucia bezpieczeństwa i ograniczania ryzyka traumy,
– zasad i metod interwencji kryzysowej w obliczu klęski żywiołowej i jej skutków – wspierania radzenia sobie oraz odzyskiwania poczucia równowagi i sprawczości w obliczu sytuacji kryzysowej,
– dbania o siebie w pracy pomocowej.
Uczestnicy:
Osoby pracujące pomocowo i chcące rozwijać kompetencje w zakresie udzielania wsparcia w związku z sytuacją powodziową.
Termin i miejsce:
Czas: 24.09.2024, wtorek, 20:00-21:30
Miejsce: Przestrzeń wirtualna, platforma Zoom
Informacje o prowadzącym:
Dominik Adamek – psycholog (Uniwersytet Śląski w Katowicach), interwent kryzysowy (SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny, International Critical Incident Stress Foundation), certyfikowany doradca ds. HIV/AIDS (Krajowe Centrum ds. AIDS Agenda Ministra Zdrowia).
Członek zespołu Mental Path Group, Centrum Terapii Kontinuum w Katowicach. Członek zespołów pomocy psychologicznej i interwencji kryzysowej wspierających pracowników ochrony zdrowia w obliczu pandemii SARS-Cov-2 i wojny w Ukrainie. Nauczyciel akademicki na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Opolskiego i Wydziale Psychologii w Katowicach Uniwersytetu SWPS.
W praktyce zawodowej zajmuje się interwencją kryzysową oraz poradnictwem psychologicznym i seksuologicznym. Szczególnie bliska jest mu problematyka wspierania w kryzysach związanych z wykonywaniem i okolicznościami pracy zawodowej, jak również używaniem substancji psychoaktywnych oraz zagrożeniem wykluczeniem społecznym.
Rejestracja na bezpłatny webinar:
Aby wziąć udział w wydarzeniu należy zapisać się poprzez wypełnienie ankiety rejestracyjnej. Do osób, które zarejestrują swój udział, dzień przed wydarzeniem wyślemy link do połączenia.
Udział w webinarze jest bezpłatny.
W ramach Mental Path Lab organizujemy szkolenia dedykowane:
- psychoterapeutom,
- seksuologom,
- psychologom,
- psychiatrom,
- studentom ostatnich lat psychologii i medycyny,
- innym specjalistom z obszaru zdrowia psychicznego.
Projekt Mental Path Lab jest częścią sieci Mental Path, która jest grupą partnerskich placówek terapeutycznych obecnych w pięciu miastach w Polsce.
Nasze ośrodki terapeutyczne
Centrum Terapii Kontinuum z Grupy Mental Path
Centrum Terapii Synteza z Grupy Mental Path
Centrum Psychoterapii Kontakt z Grupy Mental Path
Centrum Seksuologii i Psychoterapii w Sopocie
Mental Path – Centrum Terapeutyczne
Centrum Psychoterapii i Psychosomatyki Mental Path w Rzeszowie
Organizatorzy:
Centrum Terapii Kontinuum z Grupy Mental Path,
Centrum Terapii Synteza z Grupy Mental Path,
Mental Path Group