26 lutego 2025, środa, 16:00-19:00
Cykl warsztatów dla studentów i absolwentów psychologii.
Głównym celem webinaru będzie zapoznanie się ze specyfiką pracy z osobami doświadczającymi sytuacji kryzysowych oraz nabycie podstawowych umiejętności niezbędnych przy takim rodzaju pomocy psychologicznej. Zaczniemy od przedstawienia podstawowych zagadnień teoretycznych, aby osoby uczestniczące mogły lepiej zrozumieć istotę doświadczenia sytuacji kryzysowej, a także rozpoznać jej symptomy i umieć ją zdiagnozować. Następnie omówimy rodzaje sytuacji kryzysowych i ich cechy charakterystyczne, a następnie skupimy się na praktycznych umiejętnościach, aby w końcu omówić opis przypadku, który pomoże zobrazować i utrwalić wcześniej omawiane treści. W ostatniej części spotkania będzie czas na pytania osób w nim uczestniczących.
Jeśli zadajesz sobie pytania:
- jak wygląda praca w zawodzie z perspektywy praktyka?
- jak wykorzystać wiedzę ze studiów w praktyce?
- jaką ścieżkę rozwoju zawodowego wybrać?
- co mnie najbardziej interesuje?
- w jaki sposób się rozwijać?
- co dalej po studiach?
Udział w warsztatach jest okazją do poszukiwania odpowiedzi na istotne pytania w kontekście rozwoju zawodowego i osobistego.
Webinar “Praca z osobami w kryzysach- kluczowe zasady interwencji” to kolejne warsztaty dla studentów i absolwentów psychologii i medycyny stworzone przez Zespół Mental Path Lab.
Kluczowym celem cyklu jest uzupełnienie treści poznawanych podczas studiów, uporządkowanie wiedzy, nauka wykorzystywania jej w praktyce. Uczestnictwo w webinarach umożliwia synergiczne połączenie wiedzy z praktycznym jej zastosowaniem. Udział w kilku wydarzeniach z cyklu umożliwia wieloaspektowy przegląd prezentowanych obszarów, poznanie różnych nurtów, podejść, technik i sposobów pracy.
Zagadnienia na webinarach są przedstawiane przez specjalistów – praktyków.
Cykl składa się z 9 wydarzeń dotyczących zagadnień takich jak:
- “Praca z osobami transpłciowymi i niebinarnymi”
- “Diagnoza psychologiczna – kluczowe zagadnienia”
- “Podstawy pomocy psychologicznej – edycja II”
- “Praca z pacjentem z OCD – perspektywa psychiatry i psychoterapeuty”
- “Praca z osobami w kryzysach- kluczowe zasady interwencji”
- “ADHD – diagnoza i terapia osób dorosłych”
- “Wstęp do psychologii analitycznej C.G.Junga – edycja II”
- “Terapia dysfunkcji seksualnych – kluczowe zagadnienia”
- “Diagnoza spektrum autyzmu”
Każde wydarzenie z cyklu to:
- Dodatkowe materiały do zapoznania się przed webinarem,
- 3-godzinne spotkanie ze Specjalistą w przestrzeni online,
- Możliwość zadawania pytań Specjaliście (przed webinarem – podczas wypełniania ankiety oraz w trakcie webinaru – Q&A),
- Dostęp do treści zawartych w prezentacji, przygotowanej przez Specjalistę, w trakcie webinaru oraz po wydarzeniu,
- Otrzymanie imiennego certyfikatu uczestnictwa w webinarze,
Podczas webinarów Psychoterapeuci, Psychiatrzy, Seksuolodzy oprócz przekazywania wiedzy teoretycznej dzielą się swoim doświadczeniem pracy w tym zawodzie.
Uczestnicy:
Szkolenie adresowane jest do studentów i absolwentów psychologii i medycyny.
Termin i miejsce:
Czas: 26 lutego 2025, środa, 16:00-19:00;
Miejsce: Przestrzeń wirtualna, platforma Zoom
Ramowy program wydarzenia:
- Przywitanie i przedstawienie się prowadzącej oraz osób uczestniczących w webinarze.
- Podstawy interwencji kryzysowej i pierwszej pomocy psychologicznej:
-Krótkie wprowadzenie do teorii kryzysu (definicja, dechy, fazy, rodzaje).
-Podstawy pracy z osobami doświadczającymi kryzysu (zasady i specyfika interwencji kryzysowej, sześcioetapowy model interwencji kryzysowej) - Umiejętności i kompetencje interpersonalne niezbędne w pracy interwencyjnej.
- Omówienie opisu przypadku.
- Sesja pytań i odpowiedzi.
Interesuje Cię konkretne zagadnienie z tego obszaru? Już podczas rejestracji na wydarzenie możesz zadać pytania – odpowiedzi poznasz podczas warsztatów.
Informacje o prowadzącej:
Natalia Polak-Drużkowska jest psycholożką, psychoterapeutką, seksuolożką i socjoterapeutką. Ukończyła studia psychologiczne na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, dwuletnie Studium Socjoterapii i Psychoterapii Młodzieży, czteroletnią Szkołę Psychoterapii Psychodynamicznej w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym (specjalistyczne podyplomowe szkolenie przygotowujące do uzyskania Certyfikatu Psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Psychologicznego) oraz Kurs Psychoterapii Zaburzeń Seksualnych przy Fundacji Rozwoju Terapii Rodzin Na Szlaku. Jest członkinią Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej oraz Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.
Posiada kilkuletnie doświadczenie pracy w Ośrodku Interwencji Kryzysowej w Krakowie, gdzie zajmowała się pomocą osobom znajdującym się w kryzysowych sytuacjach życiowych oraz wsparciem i psychoterapią osób, które doświadczyły traumatycznych wydarzeń życiowych. W przeszłości prowadziła warsztaty dla młodzieży i studentów z zakresu rozwoju umiejętności interpersonalnych oraz psychoterapię młodzieży w Poradni Leczenia Uzależnień i Współuzależnień dla Młodzieży „PRO VITA”. Obecnie prowadzi prywatny gabinet psychologiczno-psychoterapeutyczny, a także zajmuje się psychoedukacją.
Pracuje w oparciu o psychoanalityczne rozumienie rozwoju człowieka oraz w zgodzie z Kodeksem Etyczno- Zawodowym Psychologa. Prowadzi psychoterapię indywidualną dorosłych i młodzieży oraz psychoterapię par.
Rejestracja na Warsztaty:
Udział w warsztatach wymaga wniesienia opłaty w wysokości 120 zł oraz wypełnienia ankiety rejestracyjnej. Dokonanie opłaty jest możliwe po wpisaniu adresu e-mail w polu poniżej.
Ankieta jest dostępna po dokonaniu opłaty. W ankiecie znajduje się również przestrzeń na zadawanie pytań, na które będzie można otrzymać odpowiedź podczas wydarzenia.
Opłata
Koszt: 120 zł
Organizatorzy nie przewidują zwrotów opłaty za udział w warsztatach. Prosimy o rozważne decyzje. Opłatę można przekazać innej osobie – w tym celu prosimy o kontakt: szkolenia@centrumsynteza.pl
Organizatorzy
Centrum Terapii Synteza z Grupy Mental Path,
Centrum Terapii Kontinuum z Grupy Mental Path,
Mental Path Group