07 czerwca, sobota, 09:00-13:00
Cykl szkoleń dla psychoterapeutów
Problematyka wykorzystania seksualnego jest jednym z najtrudniejszych obszarów doświadczeń życiowych ujawnianych przez pacjentów w różnych momentach procesu psychoterapii.
Praca z tematem nadużyć seksualnych może wiązać się z różnymi wątpliwościami pojawiającymi się u specjalistów niosących pomoc psychologiczną, psychoterapeutyczną czy seksuologiczną.
Celem warsztatu jest spojrzenie na różne perspektywy pracy z wykorzystaniem seksualnym, ujawnianym przez osoby będące w procesie psychoterapii.
Ramowy program wydarzenia:
- Wybrane zagadnienia związane z tematem wykorzystywania seksualnego.
- Rola specjalisty w procesie psychoterapii w obszarze wykorzystania seksualnego.
- Główne założenia dotyczące pracy z traumą wykorzystania seksualnego.
- Wybrane modele pracy z tematem wykorzystania seksualnego.
- Dyskusja
Interesuje Cię konkretne zagadnienie z tego obszaru? Już podczas rejestracji na wydarzenie możesz zadać pytania – odpowiedzi poznasz podczas warsztatów.
Cykl obejmuje 12 warsztatów, których celem jest wzbogacenie umiejętności użytecznych w pracy psychologa, psychoterapeuty, seksuologa, psychiatry o zagadnienia zawarte w programie poszczególnych szkoleń zawierających szeroką problematykę, którą do gabinetów wnoszą osoby korzystające z terapii.
W trakcie części warsztatowych (m.in. pracy w grupie, ćwiczeniach indywidualnych, dyskusjach grupowych, czy omówieniach przypadków klinicznych) uczestnicy będą rozwijali narzędzia i techniki pracy terapeutycznej.
Ponadto spotkania będą przestrzenią do poznania innych specjalistów, dzielenia się doświadczeniem i dobrymi praktykami. Może być to okazją do wspierania się w szukaniu efektywnych rozwiązań trudności występujących w praktyce klinicznej.
Koordynatorem merytorycznym cyklu jest dr n. med. Łukasz Müldner-Nieckowski.
Uczestnicy:
Cykl jest dedykowany wyłącznie dla osób, które rozpoczęły lub ukończyły szkolenie psychoterapeutyczne.
Termin i miejsce:
Czas: 07 czerwca, sobota, 09:00-13:00
Miejsce: Przestrzeń wirtualna, platforma Zoom
Cykl składa się z 12 wydarzeń dotyczących zagadnień takich jak:
- “Interwencja kryzysowa w pracy psychoterapeuty”
- “Podstawy wiedzy seksuologicznej w praktyce psychoterapeutycznej – EDYCJA III”
- “Praca nad zmianą z pacjentem podejmującym zachowania ryzykowne”
- “Depresja poporodowa – perspektywa psychiatry i psychoterapeuty”
- “Seminarium o osobowości w ujęciu psychoanalitycznym/psychodynamicznym”
- “Transgeneracyjny przekaz traumy”
- “Stres mniejszościowy w procesie psychoterapii”
- “Związki konsensualnie niemonogamiczne (poliamoria, związki otwarte, swingowanie) – specyfika funkcjonowania i sposoby pracy psychoterapeutycznej”
- “Terapia par z problemem braku pożądania”
- “Praca psychoterapeutyczna z uwzględnieniem potrzeb osób transpłciowych”
- “Praca z wykorzystaniem seksualnym, ujawnianym przez osoby będące w psychoterapii”
- “Narzędzia EFT w pracy z trudnościami seksualnymi par”
Każde wydarzenie z cyklu to:
- Dodatkowe materiały do zapoznania się przed webinarem,
- 4-godzinne spotkanie ze Specjalistą w przestrzeni online,
- Możliwość przyswojenia informacji zawartych w prezentacji, przygotowanej przez Specjalistę, w trakcie webinaru oraz nieograniczony dostęp do materiałów po wydarzeniu,
- Możliwość zapoznania się z literaturą przedmiotu polecaną przez Specjalistę,
- Perspektywa współtworzenia kalendarza szkoleń dla specjalistów poprzez dzielenie się swoimi sugestiami dotyczącymi tematyki kolejnych wydarzeń,
- Dodatkowa korzyść za podzielenie się informacjami zwrotnymi po webinarze – możliwa do wykorzystania na kolejnych warsztatach.
Informacje o prowadzącej:
Aneta Wróblewska
Specjalistka Psychologii Klinicznej w dziedzinie Psychologii Klinicznej Zaburzeń Psychicznych. Magister psychologii. Ukończyła Studia Podyplomowe „Psychologia Kliniczna” ze specjalnością zaburzeń psychicznych na Uniwersytecie Medycznym w Gdańsku. Zrealizowała pięcioletni proces specjalizacyjny na Wydziale Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Gdańsku.
Certyfikowana Psychoterapeutka Sekcji Naukowej Psychoterapii i Sekcji Terapii Rodzin Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego (nr certyfikatu: 582). Superwizor (aplikant) Sekcji Naukowej Psychoterapii i Sekcji Terapii Rodzin Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.
Certyfikowana Seksuolog Kliniczna Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego(nr certyfikatu: 111). Absolwentka Szkoły Podyplomowej Seksuologii w Warszawie ” oraz wielu seksuologicznych specjalistycznych szkoleń kierunkowych akredytowanych przez Polskie Towarzystwo Seksuologiczne.
Choreoterapeutka. Certyfikowany Instruktor Improwizacji i Symboliki Ciała uzyskany w Institut für Tanz und Bewegungsdynamik w Essen. Brała udział w wielu warsztatach i szkoleniach z zakresu choreoterapii i pracy z ciałem organizowanych m.in. przez Polskie Stowarzyszenie Choreoterapii w Poznaniu.
Szkoliła się w metodzie hipnozy terapeutycznej przy Polskim Towarzystwie Hipnozy Terapeutycznej i Badań nad Hipnozą w Krakowie.
Członek Zarządu Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Przewodnicząca Podlaskiej Filii Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Członek Grupy Roboczej ds. Ustawy o Zawodzie Psychoterapeuty.
Doświadczenie zawodowe zdobywała pracując wiele lat w ambulatorium zdrowia psychicznego i leczenia nerwic oraz oddziałach dziennych i całodobowych ogólnopsychiatrycznych, ośrodkach leczenia nerwic, zaburzeń odżywiania oraz w zakładzie pielęgnacyjno-opiekuńczym. Współpracuje z różnymi instytucjami prowadząc szkolenia o szeroko pojętej tematyce psychologicznej, psychoterapeutycznej i seksuologicznej.
Magister Zarządzania i Marketingu Politechniki Białostockiej. Kieruje Ośrodkiem Psychoterapii i Seksuologii Amalteja w Białymstoku. Pełni funkcję dyrektora NZOZ “MD CARE” Centrum Leczenia Chorób Cywilizacyjnych w Dworakach Staśkach oferującego pomoc na oddziałach leczenia nerwic i zaburzeń osobowości, oddziałach psychoterapii uzależnień oraz psychogeriatrii.
W swojej pracy korzysta głównie z założeń perspektyw psychodynamicznej oraz systemowej integrując je z innymi podejściami psychoterapeutycznymi dostosowując metodę leczenia do indywidualnych potrzeb i możliwości osoby poszukującej pomocy. Prowadzi superwizję indywidualną i grupową oraz psychoterapię indywidualną, grupową, terapię par i małżeństw oraz terapią seksuologiczną młodzieży oraz osób dorosłych.
Rejestracja:
Udział w warsztatach wymaga wniesienia opłaty oraz wypełnienia ankiety rejestracyjnej. Dokonanie opłaty jest możliwe po wpisaniu adresu e-mail w polu poniżej.
Ankieta jest dostępna po dokonaniu opłaty. W ankiecie znajduje się również przestrzeń na zadawanie pytań, na które będzie można otrzymać odpowiedź podczas wydarzenia.
Opłata
Koszt: 199 zł
Uwaga: Istnieje możliwość zakupu tego szkolenia w cenie 149 zł (w pakiecie minimum 3 szkoleń z Cyklu dla psychoterapeutów), dodatkowo otrzymując dostęp do nagrania/nagrań konferencji – Wiosennego Panelu Seksuologicznego: https://syntezalab.pl/cykl-szkolen-dla-psychoterapeutow/
Więcej informacji o cenach pakietów: https://syntezalab.pl/cykl-szkolen-dla-psychoterapeutow/#op%C5%82ata
Organizatorzy nie przewidują zwrotów opłaty za udział w warsztatach. Prosimy o rozważne decyzje. Opłatę można przekazać innej osobie – w tym celu prosimy o kontakt: szkolenia@centrumsynteza.pl
Organizatorzy
Centrum Terapii Synteza z Grupy Mental Path,
Centrum Terapii Kontinuum z Grupy Mental Path,
Mental Path Group