13 lutego, czwartek, 17:30-21:30
Cykl szkoleń dla psychoterapeutów
Podczas spotkania przedstawię wybrane, różnorodne koncepcje rozumienia osobowości w psychoanalizie. Zajmiemy się osobowością zarówno od strony psychopatologii, jak i w kontekście rozwoju – leczenie i indywiduacja to dwa główne motywy przyciągające pacjentów do psychoterapii. Seminarium będzie okazją do poznania myślenia psychodynamicznego i psychoanalitycznego. Przedstawię także fragmenty swojej pracy klinicznej. Spróbujemy poszukać odpowiedzi na pytania o to czym są zjawiska specyficzne dla psychoterapii psychodynamicznej i psychoanalizy oraz na czym polega leczenie. Opowiem o różnicy między analizą, psychoanalizą i psychoterapią psychodynamiczną. Spojrzymy także na osobowość w jej podróży do stawania się całością – oraz na objawy psychopatologiczne, sny, wizje jako na pragnienie realizacji tej całościowości. Uczestnicy dostaną materiały zarówno przed jak i po ukończonym seminarium.
Będzie także czas na sesję Q i A.
Cykl obejmuje 12 warsztatów, których celem jest wzbogacenie umiejętności użytecznych w pracy psychologa, psychoterapeuty, seksuologa, psychiatry o zagadnienia zawarte w programie poszczególnych szkoleń zawierających szeroką problematykę, którą do gabinetów wnoszą osoby korzystające z terapii.
W trakcie części warsztatowych (m.in. pracy w grupie, ćwiczeniach indywidualnych, dyskusjach grupowych, czy omówieniach przypadków klinicznych) uczestnicy będą rozwijali narzędzia i techniki pracy terapeutycznej.
Ponadto spotkania będą przestrzenią do poznania innych specjalistów, dzielenia się doświadczeniem i dobrymi praktykami. Może być to okazją do wspierania się w szukaniu efektywnych rozwiązań trudności występujących w praktyce klinicznej.
Koordynatorem merytorycznym cyklu jest dr n. med. Łukasz Müldner-Nieckowski.
Uczestnicy:
Seminarium jest przeznaczone dla psychoterapeutów. Podczas spotkania będę Państwa zapraszać do rozmowy.
Termin i miejsce:
Czas: 13 lutego, czwartek, 17:30-21:30
Miejsce: Przestrzeń wirtualna, platforma Zoom
Cykl składa się z 12 wydarzeń dotyczących zagadnień takich jak:
- “Interwencja kryzysowa w pracy psychoterapeuty”
- “Podstawy wiedzy seksuologicznej w praktyce psychoterapeutycznej – EDYCJA III”
- “Praca nad zmianą z pacjentem podejmującym zachowania ryzykowne”
- “Depresja poporodowa – perspektywa psychiatry i psychoterapeuty”
- “Seminarium o osobowości w ujęciu psychoanalitycznym/psychodynamicznym”
- “Transgeneracyjny przekaz traumy”
- “Stres mniejszościowy w procesie psychoterapii”
- “Związki konsensualnie niemonogamiczne (poliamoria, związki otwarte, swingowanie) – specyfika funkcjonowania i sposoby pracy psychoterapeutycznej”
- “Terapia par z problemem braku pożądania”
- “Praca psychoterapeutyczna z uwzględnieniem potrzeb osób transpłciowych”
- “Praca z wykorzystaniem seksualnym, ujawnianym przez osoby będące w psychoterapii”
- “Narzędzia EFT w pracy z trudnościami seksualnymi par”
Każde wydarzenie z cyklu to:
- Dodatkowe materiały do zapoznania się przed webinarem,
- 4-godzinne spotkanie ze Specjalistą w przestrzeni online,
- Możliwość przyswojenia informacji zawartych w prezentacji, przygotowanej przez Specjalistę, w trakcie webinaru oraz nieograniczony dostęp do materiałów po wydarzeniu,
- Możliwość zapoznania się z literaturą przedmiotu polecaną przez Specjalistę,
- Perspektywa współtworzenia kalendarza szkoleń dla specjalistów poprzez dzielenie się swoimi sugestiami dotyczącymi tematyki kolejnych wydarzeń,
- Dodatkowa korzyść za podzielenie się informacjami zwrotnymi po webinarze – możliwa do wykorzystania na kolejnych warsztatach.
Ramowy program wydarzenia:
1. Osobowość – “zaburzona” i “pragnąca rozwoju”.
2. Psychoterapia psychodynamiczna, a raczej wielość teorii i technik psychodynamicznych oraz psychoanalitycznych.
3. Teoria.
4. Dyskusja i ćwiczenia odnośnie do artykułów.
5. Przykłady kliniczne.
6. Efekty leczenia – czyli koniec podróży terapeutycznej.
7. QiA
Interesuje Cię konkretne zagadnienie z tego obszaru? Już podczas rejestracji na wydarzenie możesz zadać pytania – odpowiedzi poznasz podczas warsztatów.
Informacje o prowadzącej:
Katarzyna Kowara jest certyfikowaną psychoterapeutką w SN PTP (numer certyfikatu 968) oraz absolwentką psychologii na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Jagiellońskiego. Ukończyła 4-letnie całościowe szkolenie psychoterapeutyczne przy Oddziale Leczenia Zaburzeń Osobowości i Nerwic Szpitala im. Józefa Babińskiego w Krakowie. Jest także seksuolożką po Kursie Psychoterapii Zaburzeń Seksualnych. Katarzyna Kowara zajmuje się psychoterapią psychoanalityczną i psychodynamiczną dorosłych i młodzieży. Ma 4 letnie doświadczenie pracy na Oddziale Klinicznym Psychiatrii Dorosłych CM UJ w Krakowie, pracowała także w Oddziale Dziennym Leczenia Zaburzeń Osobowości „Feniks” w Katowicach. Obecnie współprowadzi „Nurty. Miejsce Psychoterapii i Psychoedukacji” przy Fundacji „Bez Klamek”. Pracuje indywidualnie i z parami. Uczestniczy w Szkoleniu I stopnia w Analizie Jungowskiej. Zajmuje się integracją doświadczeń psychodelicznych oraz odmiennych stanów świadomości w psychoterapii. Pracuje z osobami z ADHD.
Rejestracja:
Udział w warsztatach wymaga wniesienia opłaty oraz wypełnienia ankiety rejestracyjnej. Dokonanie opłaty jest możliwe po wpisaniu adresu e-mail w polu poniżej.
Ankieta jest dostępna po dokonaniu opłaty. W ankiecie znajduje się również przestrzeń na zadawanie pytań, na które będzie można otrzymać odpowiedź podczas wydarzenia.
Opłata
Koszt: 199 zł
Uwaga: Istnieje możliwość zakupu tego szkolenia w cenie 149 zł (w pakiecie minimum 3 szkoleń z Cyklu dla psychoterapeutów), dodatkowo otrzymując dostęp do nagrania/nagrań konferencji – Wiosennego Panelu Seksuologicznego: https://syntezalab.pl/cykl-szkolen-dla-psychoterapeutow/
Więcej informacji o cenach pakietów: https://syntezalab.pl/cykl-szkolen-dla-psychoterapeutow/#op%C5%82ata
Organizatorzy nie przewidują zwrotów opłaty za udział w warsztatach. Prosimy o rozważne decyzje. Opłatę można przekazać innej osobie – w tym celu prosimy o kontakt: szkolenia@centrumsynteza.pl
Organizatorzy
Centrum Terapii Synteza z Grupy Mental Path,
Centrum Terapii Kontinuum z Grupy Mental Path,
Mental Path Group