06.07.2024, sobota, 09:00-15:00;
Webinarium zostało stworzone z myślą o osobach pracujących psychoterapeutycznie, chcących nauczyć się sprawniejszego nawigowania po zagadnieniach dotyczących seksualności. Zorientowanie w bieżącej normie seksuologicznej i wiedzy klinicznej jest przydatne zarówno na etapie wywiadu i kwalifikacji do terapii (poszerzanie zakresu pytań, pełniejsza wiedza o objawach, tożsamości i osobowości, budowanie przymierza) jak i w trakcie całego procesu psychoterapii indywidualnej i partnerskiej. Pomaga także odpowiedzieć na częste pytania o to czy/kiedy warto rozważyć dołączenie opieki seksuologicznej, psychologicznej lub lekarskiej.
Uczestnicy:
Osoby prowadzące psychoterapię indywidualną lub psychoterapię par.
Termin i miejsce:
Czas: 06.07.2024, sobota, 09:00-15:00;
Miejsce: Przestrzeń wirtualna, platforma Zoom
Ramowy program
09:00-09:15 Wprowadzenie
09-15-10:30 Część I: psychogenne i somatogenne dysfunkcje seksualne
10:30-10:45 przerwa krótka
10:45-12:15 Część II: dysfunkcje seksualne na tle afektu i osobowości
12:15-12:45 przerwa obiadowa
12:45-13:45 Część III: wybrane aspekty seksualności i płciowości: hiperseksualność i problemowy chemsex, nieheteroseksualność, dysforia płciowa,
13:45-14:00 przerwa krótka
14:00-15:00 Ewentualne omówienie kliniczne przykładów z grupy, dyskusja
Informacje o prowadzącej:
Dr n. społ. Marta Dora – absolwentka psychologii stosowanej na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz studiów z zakresu wychowania seksualnego na Uniwersytecie Warszawskim. Ukończyła studia doktoranckie w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego, posiada stopień naukowy doktora nauk społecznych. Jest seksuologiem klinicznym certyfikowanym przez Polskie Towarzystwo Seksuologiczne, specjalistką psychoseksuologiem oraz doradczynią poradnictwa okołotestowego HIV certyfikowanym przez Krajowe Centrum ds. AIDS. Jest psychoterapeutką certyfikowaną przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne, ukończyłam całościowe szkolenie systemowo-psychodynamiczne Fundacji Kontekst w Krakowie oraz Kurs Psychoterapii Zaburzeń Seksualnych przy Fundacji Rozwoju Terapii Rodzin Na Szlaku, który aktualnie także współkoordynuje. Pracuje w Poradni Psychiatrii Dorosłych oraz Poradni Psychiatrii Dzieci i Młodzieży Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, w Centrum Terapii Synteza oraz w ramach praktyki prywatnej. Współpracuje ze Stowarzyszeniem Profilaktyki Zdrowotnej „Jeden Świat”, Fundacją Dziewczyny w Spektrum i Fundacją Trans-Fuzja. Jest członkinią Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, Polskiego Towarzystwa Naukowego AIDS oraz European Society for Trauma and Dissociation.
Rejestracja na Warsztaty:
Udział w szkoleniu wymaga wniesienia opłaty w wysokości 389 zł oraz wypełnienia ankiety rejestracyjnej. Dokonanie opłaty jest możliwe po wpisaniu adresu e-mail w polu poniżej.
Ankieta jest dostępna po dokonaniu opłaty.
Poniżej znajduje się formularz rejestracyjny, dostępny po wniesieniu opłaty. Prosimy go wypełnić w celu potwierdzenia rejestracji w ciągu 24 godzin.
W wypadku niedostępności formularza prosimy podać adres e-mail i kliknąć ponownie “Opłać udział”. Potwierdzenie rejestracji zostanie wysłane po otrzymaniu opłaty oraz wypełnionego formularza (z tym samym adresem e-mail).
Opłata:
Koszt: 389 zł
Data rezerwacji decyduje o kolejności zapisów, przy limicie 50 osób. Po osiągnięciu tego limitu możliwość rejestracji zostanie zatrzymana.
Organizatorzy nie przewidują zwrotów opłaty za udział w warsztatach. Prosimy o rozważne decyzje. Opłatę można przekazać innej osobie – w tym celu prosimy o kontakt: szkolenia@centrumsynteza.pl
Organizatorzy:
Centrum Terapii Synteza z Grupy Mental Path,
Centrum Terapii Kontinuum z Grupy Mental Path,
Mental Path Group