05.10.2024, sobota, godz. 16:00;
Na wykładzie poruszymy temat normy w rozwoju maluszka oraz odchyleń, które mogą zaniepokoić. Zastanowimy się czy to, co wydaje się odchyleniem nie jest trudnościami w interakcji rodziców i maluszka i można nad tym pracować z powodzeniem na wspólnej terapii.
Wykład jest bezpłatny a jego celem jest zwiększenie świadomości zdrowia psychicznego rodziny i dziecka.
Dla rodziców maluszków może być punktem wyjścia do dowiedzenia się jak wygląda wsparcie terapeuty na wczesnym etapie rodzicielstwa i skorzystania z niego.
Termin i miejsce:
Czas: 05.10.2024, sobota, godz. 16:00;
Wydarzenia potrwa około godziny czasu w części wykładowej. Później odbędzie się dyskusja, w trakcie której będzie można zadać pytania prowadzącej.
Miejsce: Mental Path Rzeszów, ul. Franciszka Kotuli 3 35-122 Rzeszów;
Informacje o prowadzącej:
Anna Podstawska
Psycholog i psychoterapeuta w trakcie procesu certyfikacji. Przynależy do Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego i do Polskiego Stowarzyszenia Zdrowia Psychicznego Niemowląt. Pracuje w oparciu o Kodeks Etyczno-Zawodowy psychologa i psychoterapeuty a swoją pracę poddaje regularnej superwizji zarówno indywidualnej, jak i grupowej. Pracuje w podejściu psychodynamicznym i bazuje na teoriach psychoanalitycznych. Ukończyła 5-letnie, jednolite studia magisterskie z psychologii na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Pracę zawodową rozpoczęła od zajmowania się poradnictwem psychologicznym i wspieraniem w kryzysach. Pracowała w Ośrodku Poradnictwa Specjalistycznego i Interwencji Kryzysowej przez kilka lat, zarówno z dziećmi, młodzieżą, jak i dorosłymi. Ukończyła roczne studium z interwencji kryzysowej w Dolnośląskim Centrum Psychoterapii we Wrocławiu. Przez ponad dwa lata pracowała na oddziałach szpitalnych: ginekologii, patologii ciąży i położnictwa, wspierając kobiety w różnych doświadczeniach macierzyństwa, również w nagłych i ostrych kryzysach. Od momentu pracy na oddziale, czyli od 2015 roku nieustannie zajmuje się psychologiczną pomocą okołoporodową, głównie w formie indywidualnego wsparcia, ale także prowadząc warsztaty, czy wsparcie dla par. A obecnie poprzez rozwój relacji między rodzicem i dzieckiem w terapii relacji rodzic-niemowlę. Jest w trakcie dwuletniego seminarium psychoanalitycznego z obserwacji niemowląt i terapii relacji rodzic-niemowlę, prowadzonym przez psychoanalityczkę z Brytyjskiego Centrum Anny Freud.
Ukończyła 4-letni kurs psychoterapii psychodynamicznej organizowany przy Oddziale Leczenia
Zaburzeń Osobowości i Nerwic w Szpitalu Babińskiego w Krakowie oraz dwuletni kurs uzupełniający z psychoterapii dzieci i młodzieży, także organizowany przez Szpital Babińskiego w Krakowie. Oba szkolenia z psychoterapii są atestowane przez Sekcję Naukową Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Prowadzi psychoterapię dzieci, młodzieży i dorosłych od kilku lat w ramach praktyki prywatniej, jak i w poradniach zdrowia psychicznego.
Od dwóch lat jest uczestnikiem seminarium teoretycznego połączonego z superwizją grupową, prowadzonego przez psychoanalityczkę Polskiego Towarzystwa Psychoanalitycznego.
Doświadczenie zawodowe zdobywała pracując także w ośrodku rewalidacyjno-edukacyjno-wychowawczym i stowarzyszeniu na rzecz dzieci z niepełnosprawnością.
Rejestracja na bezpłatne spotkanie psychoedukacyjne:
Aby wziąć udział w wydarzeniu, wymagane jest aby każdy uczestnik zarezerwował miejsce poprzez wypełnienie ankiety rejestracyjnej.
Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Data rezerwacji decyduje o kolejności zapisów. Po osiągnięciu limitu 15 osób możliwość rejestracji zostanie zatrzymana.
Organizatorzy:
Centrum Psychoterapii i Psychosomatyki Mental Path w Rzeszowie