21 listopada 2024, czwartek, 17:00-20:00;
Cykl warsztatów dla studentów i absolwentów psychologii.
Celem spotkania będzie zapoznanie się z podstawowymi formami pomocy psychologicznej, takimi jak diagnoza, interwencja, poradnictwo czy psychoterapia. Porozmawiamy wspólnie na temat sposobu komunikacji z osobą zgłaszająca się po pomoc, jak również o wartości dobrze zaplanowanego i zebranego wywiadu psychologicznego. Przyjrzymy się temu, które czynniki sprzyjają skutecznemu niesieniu pomocy psychologicznej, a czego należy unikać. Kiedy możemy spokojnie udzielać psychologicznego wsparcia a kiedy należy przekierować zgłaszająca się osobę do innego specjalisty?
Webinar skierowany jest do studentów oraz absolwentów psychologii, których ciekawi tematyka szeroko pojętej pomocy psychologicznej. Podczas spotkania będzie możliwość zadawania pytań oraz podjęcia wspólnej dyskusji na temat opisanych wyżej zagadnień.
Jeśli zadajesz sobie pytania:
- jak wygląda praca w zawodzie z perspektywy praktyka?
- jak wykorzystać wiedzę ze studiów w praktyce?
- jaką ścieżkę rozwoju zawodowego wybrać?
- co mnie najbardziej interesuje?
- w jaki sposób się rozwijać?
- co dalej po studiach?
Udział w warsztatach jest okazją do poszukiwania odpowiedzi na istotne pytania w kontekście rozwoju zawodowego i osobistego.
Webinar “Podstawy pomocy psychologicznej – edycja II” to kolejne warsztaty dla studentów i absolwentów psychologii i medycyny stworzone przez Zespół Mental Path Lab.
Kluczowym celem cyklu jest uzupełnienie treści poznawanych podczas studiów, uporządkowanie wiedzy, nauka wykorzystywania jej w praktyce. Uczestnictwo w webinarach umożliwia synergiczne połączenie wiedzy z praktycznym jej zastosowaniem. Udział w kilku wydarzeniach z cyklu umożliwia wieloaspektowy przegląd prezentowanych obszarów, poznanie różnych nurtów, podejść, technik i sposobów pracy.
Zagadnienia na webinarach są przedstawiane przez specjalistów – praktyków.
Cykl składa się z 9 wydarzeń dotyczących zagadnień takich jak:
- “Praca z osobami transpłciowymi i niebinarnymi”
- “Diagnoza psychologiczna – kluczowe zagadnienia”
- “Podstawy pomocy psychologicznej – edycja II”
- “Praca z pacjentem z OCD – perspektywa psychiatry i psychoterapeuty”
- “Praca z osobami w kryzysach- kluczowe zasady interwencji”
- “ADHD – diagnoza i terapia osób dorosłych”
- “Wstęp do psychologii analitycznej C.G.Junga – edycja II”
- “Terapia dysfunkcji seksualnych – kluczowe zagadnienia”
- “Diagnoza spektrum autyzmu”
Każde wydarzenie z cyklu to:
- Dodatkowe materiały do zapoznania się przed webinarem,
- 3-godzinne spotkanie ze Specjalistą w przestrzeni online,
- Możliwość zadawania pytań Specjaliście (przed webinarem – podczas wypełniania ankiety oraz w trakcie webinaru – Q&A),
- Dostęp do treści zawartych w prezentacji, przygotowanej przez Specjalistę, w trakcie webinaru oraz po wydarzeniu,
- Otrzymanie imiennego certyfikatu uczestnictwa w webinarze,
Podczas webinarów Psychoterapeuci, Psychiatrzy, Seksuolodzy oprócz przekazywania wiedzy teoretycznej dzielą się swoim doświadczeniem pracy w tym zawodzie.
Uczestnicy:
Szkolenie adresowane jest do studentów i absolwentów psychologii i medycyny.
Termin i miejsce:
Czas: 21 listopada 2024, czwartek, 17:00-20:00;
Miejsce: Przestrzeń wirtualna, platforma Zoom
Ramowy program wydarzenia:
- Czym jest pomoc psychologiczna?
- Formy wsparcia psychologicznego i ich omówienie
- Jak wybrać odpowiednią formę pomocy?
- Co wpływa na skuteczność bądź brak skuteczności pomocy psychologicznej?
- Kiedy nie udzielać psychologicznej pomocy
- Pytania i odpowiedzi oraz dyskusja
Interesuje Cię konkretne zagadnienie z tego obszaru? Już podczas rejestracji na wydarzenie możesz zadać pytania – odpowiedzi poznasz podczas warsztatów.
Informacje o prowadzącej:
Mgr Zuzanna Sochacka – jest absolwentką psychologii na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Jagiellońskiego. Ukończyła całościowy kurs psychoterapii, organizowany przez Oddział Leczenia Nerwic i Zaburzeń Osobowości Katedry i Kliniki Psychiatrii Dorosłych Collegium Medicum UJ. Jest w trakcie ścieżki certyfikacyjnej w Polskim Towarzystwie Psychiatrycznym. Ukończyła także podyplomowe studia w zakresie seksuologii w Poznaniu. Posiada Certyfikat Seksuologa Klinicznego Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego.
Doświadczenie zawodowe uzyskała w trakcie staży w szpitalach psychiatrycznych, w tym na oddziałach psychoterapeutycznych, pracowała także na Oddziale Psychiatrii Sądowej o wzmocnionym stopniu zabezpieczenia w Szpitalu Psychiatrycznym w Toszku. Prowadzi także prywatną praktykę psychoterapeutyczną. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, Sekcji Naukowej Psychoterapii PTP oraz Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego.
Rejestracja na Warsztaty:
Udział w warsztatach wymaga wniesienia opłaty w wysokości 120 zł oraz wypełnienia ankiety rejestracyjnej. Dokonanie opłaty jest możliwe po wpisaniu adresu e-mail w polu poniżej.
Ankieta jest dostępna po dokonaniu opłaty. W ankiecie znajduje się również przestrzeń na zadawanie pytań, na które będzie można otrzymać odpowiedź podczas wydarzenia.
Opłata
Koszt: 120 zł
Organizatorzy nie przewidują zwrotów opłaty za udział w warsztatach. Prosimy o rozważne decyzje. Opłatę można przekazać innej osobie – w tym celu prosimy o kontakt: szkolenia@centrumsynteza.pl
Organizatorzy
Centrum Terapii Synteza z Grupy Mental Path,
Centrum Terapii Kontinuum z Grupy Mental Path,
Mental Path Group