26.03.2023 niedziela, 16.00-19.00.
Cykl warsztatów dla studentów psychologii
Webinar “Wstęp do seksuologii.” to kolejne warsztaty dla studentów psychologii stworzone przez zespół SyntezaLab.
Podstawowym celem cyklu jest rozszerzanie treści prezentowanych podczas studiów – pogłębienie wiedzy, rozwój umiejętności, pomoc w szukaniu odpowiedzi na nurtujące pytania. Ścieżką do tego jest przybliżanie istotnych zagadnień z perspektywy praktyków. Webinary są też okazją do zastanowienia się – „czy ten obszar mnie ciekawi, czy chcę rozwijać się w tym kierunku?”.
Cykl składa się z czterech wydarzeń dotyczących zagadnień takich jak : “Psychoterapia psychodynamiczna”, “Psychoterapia uzależnień”, “Psychoterapia poznawczo – behawioralna – CBT” oraz najbliższych warsztatów dotyczących podstaw seksuologii.
Podczas warsztatów Psychoterapeuci oprócz przekazywania wiedzy teoretycznej dzielą się doświadczeniem z perspektywy praktyków.
Podczas webinarów zaplanowana jest przestrzeń do zadawania pytań. W ankietach zgłoszeniowych mają Państwo również możliwość zgłoszenia pytań, na które Specjaliści odpowiedzą podczas wydarzeń.
Po każdym z warsztatów z cyklu uczestnicy otrzymają certyfikaty.
Uczestnicy
Wydarzenie jest kierowane do studentów psychologii każdego roku.
Termin i miejsce
Czas: 26.03.2023 niedziela, 16.00-19.00.
Miejsce: Przestrzeń wirtualna, platforma Zoom
Ramowy program wydarzenia:
Pojęcia tożsamości płciowej, orientacji seksualnej, czy preferencji seksualnych używane są nader często, w różnych kontekstach. Jak rozumie je seksuologia, jak ich nie mylić, jakiego języka używać rozmawiając o różnych wariantach seksualności z pacjentami? Przyjrzymy się modelom seksualności pomocnym w diagnostyce i leczeniu zaburzeń seksualnych – Seligmana, Bancrofta, Masters i Johnson. Będzie to punktem wyjścia, by odpowiedzieć na pytanie czym jest zdrowa seksualność? Czy we współczesnej seksuologii są normy, które regulują na przykład to jak dużo seksu potrzebuje związek? W jakich warunkach aktywność seksualna może uzależniać? Jak lęk i inne emocje wpływają na funkcje seksualne? W końcu – z jakimi stereotypowymi przekazami mierzą się pacjenci seksuologiczni?
Przedstawię także najważniejsze informacje o możliwych ścieżkach rozwoju i certyfikacji w tej dziedzinie dla psychologów i nie tylko, o tym jakie predyspozycje są ważne, by pracować z pacjentami (i nie tylko) w tym obszarze. Pod koniec będzie miejsce na odpowiedzi na pytania dotyczące zawodu seksuologa oraz praktyki klinicznej.
Informacje o prowadzącym:
Mgr Łukasz Dudek jest psychologiem i psychoterapeutą, nauczycielem akademickim, absolwentem Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Wykształcenie psychoterapeutyczne uzyskał w trakcie kursu w podejściu psychoanalitycznym, organizowanego przez Oddział Leczenia Zaburzeń Osobowości i Nerwic Szpitala Klinicznego im. Dr. J. Babińskiego w Krakowie. Ukończył także studia podyplomowe w zakresie seksuologii klinicznej na Uniwersytecie SWPS oraz szkolenie w zakresie Psychoterapii opartej na mentalizacji (MBT), certyfikowane przez Norweski Instytut Mentalizacji.
Interesuje się psychoterapią i diagnostyków pacjentów z zaburzeniami osobowości, których problematyka dotyczy zespołu klinicznego hiperseksualności.
Posiada kilkuletnie doświadczenie kliniczne w pracy z pacjentami w poradni seksuologicznej oraz w poradni zdrowia psychicznego, a także na oddziale ogólnopsychiatrycznym. Odbywał staże w Poradni Seksuologicznej i Patologii Współżycia Szpitala Nowowiejskiego oraz w Zakładzie Seksuologii Klinicznej Instytutu PTS w Warszawie. Jest członkiem Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.
Rejestracja na Warsztaty
Udział w warsztatach wymaga wniesienia opłaty w wysokości 97 zł oraz wypełnienia ankiety rejestracyjnej. Dokonanie opłaty jest możliwe po wpisaniu adresu e-mail w polu poniżej.
Ankieta jest dostępna po dokonaniu opłaty. W ankiecie znajduje się również przestrzeń na zadawanie pytań, na które będzie można otrzymać odpowiedź podczas wydarzenia.
Poniżej znajduje się formularz rejestracyjny, dostępny po wniesieniu opłaty. Prosimy go wypełnić w celu potwierdzenia rejestracji w ciągu 24 godzin.
W wypadku niedostępności formularza prosimy podać adres e-mail i kliknąć ponownie “Opłać udział”. Potwierdzenie rejestracji zostanie wysłane po otrzymaniu opłaty oraz wypełnionego formularza (z tym samym adresem e-mail).
Opłata
Koszt: 97 zł
Data rezerwacji decyduje o kolejności zapisów, przy limicie 50 osób. Po osiągnięciu tego limitu możliwość rejestracji zostanie zatrzymana.
Organizatorzy nie przewidują zwrotów opłaty za udział w warsztatach. Prosimy o rozważne decyzje. Opłatę można przekazać innej osobie – w tym celu prosimy o kontakt: szkolenia@centrumsynteza.pl