01 sierpnia, wtorek 16:00 – 18:00.
Zapraszamy na szkolenie dotyczące ergonomicznego podejścia do pracy psychoterapeutów. Chcesz dowiedzieć się jakie warunki są najbardziej sprzyjające dla Twoich sesji terapeutycznych? Poznanie zasad ergonomii pracy, pomoże Ci zadbać o siebie i uzyskać korzystny wpływ dla Twojej codziennej praktyki. Ergonomia pracy skupia się na tworzeniu optymalnych interakcji między Tobą a Twoim środowiskiem pracy. Podczas szkolenia dowiesz się jak zorganizować pracę, aby zapewnić sobie komfort i efektywność podczas sesji terapeutycznych. Istotnym celem jest maksymalizacja wydajności i zapewnienie najbardziej korzystnych warunków pracy, które minimalizują stres i zmęczenie. Dzięki szkoleniu poznasz techniki, które pomagają zredukować ryzyko urazów, bólu i innych negatywnych skutków nieodpowiedniej aktywności w pracy. Dołącz do szkolenia, zyskaj wskazówki, inspiracje i sprawdź jak zadbanie o ergonomię pracy może udoskonalić Twoje sesje terapeutyczne.
Uczestnicy:
Dla osób z wykształceniem psychologicznym, pedagogicznym, psychoterapeutycznym (lub w trakcie studiów), pracujących w obszarze pomocowym.
Termin i miejsce:
Czas: 01 sierpnia, wtorek 16:00 – 18:00;
Miejsce: Przestrzeń wirtualna, platforma Zoom;
Ramowy program wydarzenia:
Ergonomia miejsca pracy jest to planowanie lub dostosowywanie istniejącego już stanowiska do warunków osoby z niego korzystającej.
Ergonomia ma na celu przeciwdziałać:
- stresowi,
- zmęczeniu,
- urazom
Celem jest komfortowa i zrelaksowana postawa.
Dla mnie ergonomia to również dbanie o ciało w warunkach na które nie do końca mamy wpływ. Dlatego warto wiedzieć ile robić przerw w ciągu dnia i co wtedy należy robić aby minimalizować skutki statycznego trybu pracy.
W trakcie warsztatów poruszone zostaną następujące zagadnienia:
- podstawy anatomii i biomechaniki kręgosłupa
- konsekwencje pozycji siedzącej
- schorzenia które mogą pojawić się jako konsekwencja pozycji siedzącej
- prawidłowa pozycja siedząca i jej alternatywy
- profilaktyka i leczenie
W ostatniej części, zostaną przedstawione praktyczne porady w tym ćwiczenia które można wykonywać w pracy i poza nią.
Poza tym powiem co zrobić gdy profilaktyka to za mało i mamy do czynienia z problemem bólowym.
Będzie również czas na zadawanie pytań.
Interesuje Cię konkretne zagadnienie z tego obszaru? Już podczas rejestracji na wydarzenie możesz zadać pytania – odpowiedzi poznasz podczas warsztatów.
Informacje o prowadzącej:
Mgr Katarzyna Bartczak jest absolwentką Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach na kierunku fizjoterapia. Na studiach uczęszczała na praktyki i wolontariaty w szpitalach oraz stowarzyszeniach, gdzie zdobywała doświadczenie z zakresu ginekologii, ortopedii i neurologii. Pierwszą pracę podjęła w Przychodni NZOZ, następnie w prywatnej służbie zdrowia, zajmując się pacjentami ortopedycznymi, urologicznymi i uroginekologicznymi. Prywatnie jest mamą chłopca. Doskonale rozumie, jak ciężko pogodzić codzienne zadania ze swoim zdrowiem i pracą zawodową. Prowadzi stronę i blog fizjoflow, na których można znaleźć wiele przydatnych informacji na temat fizjoterapii i profilaktyki uroginekologicznej.
Katarzyna Bartczak prowadzi kompleksową terapię urologiczną, uroonkologiczną mężczyzn oraz uroginekologiczną kobiet, która ma na celu wyeliminowanie ograniczeń strukturalnych poprzez terapię manualną oraz poprawę funkcji mięśni, dzięki indywidualnie dobranym ćwiczeniom. Ważnym elementem jest usunięcie aktywności nasilających się dolegliwości, a także nauka prawidłowego wykonywania czynności dnia codziennego np. nawyki toaletowe, podnoszenie, ergonomia pracy.
Rejestracja na szkolenie:
Udział w szkoleniu wymaga wniesienia opłaty w wysokości 110 zł oraz wypełnienia ankiety rejestracyjnej. Dokonanie opłaty jest możliwe po wpisaniu adresu e-mail w polu poniżej.
Ankieta jest dostępna po dokonaniu opłaty.
Poniżej znajduje się formularz rejestracyjny, dostępny po wniesieniu opłaty. Prosimy go wypełnić w celu potwierdzenia rejestracji w ciągu 24 godzin.
W wypadku niedostępności formularza prosimy podać adres e-mail i kliknąć ponownie “Opłać udział”. Potwierdzenie rejestracji zostanie wysłane po otrzymaniu opłaty oraz wypełnionego formularza (z tym samym adresem e-mail).
Opłata
Koszt: 110 zł
Data rezerwacji decyduje o kolejności zapisów, przy limicie 50 osób. Po osiągnięciu tego limitu możliwość rejestracji zostanie zatrzymana.
Organizatorzy nie przewidują zwrotów opłaty za udział w warsztatach. Prosimy o rozważne decyzje. Opłatę można przekazać innej osobie – w tym celu prosimy o kontakt: szkolenia@centrumsynteza.pl