535 77 87 07

szkolenia@centrumsynteza.pl

Centrum Terapii Synteza

 

Seksualność dzieci i młodzieży

23 września, w godzinach 09:00-14:00.

Podstawowym celem szkolenia będzie wprowadzenie uczestników w tematykę seksualności człowieka, ze szczególnym uwzględnieniem rozwoju psychoseksualnego w okresie dziecięcym
i nastoletnim.

Uczestnictwo w szkoleniu łączy się z możliwością uzyskania punktów edukacyjnych w procesie ubiegania się o certyfikat seksuologa klinicznego. Szkolenie jest akredytowane przez superwizorów Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego.

Uczestnicy:

Szkolenie przeznaczone jest dla studentów i absolwentów kierunków: psychologia, pedagogika, nauczycieli, pracowników socjalnych, wychowawców placówek, fizjoterapeutów i innych pracowników służby zdrowia, oświaty i pomocy społecznej oraz wszystkich osób zainteresowanych tematyką.

Termin i miejsce:

Czas: 23 września, w godzinach 09:00-14:00;
Czas trwania szkolenia to: 5 godzin

Miejsce: Centrum Seksuologii, Psychoterapii i Psychosomatyki w Sopocie (w przypadku większej ilości zgłoszeń, organizator szkolenia odpowiednio wcześniej poinformuje uczestników o ewentualnej zmianie miejsca spotkania na terenie Trójmiasta).

Ramowy program wydarzenia:

Uczestnik szkolenia:

  • zyska umiejętności i dostęp do narzędzi pomocnych do diagnozy rozwoju psychoseksualnego dzieci i młodzieży;
  • dowie się czym są normatywne przejawy dziecięcej i młodzieńczej seksualności;
  • nabędzie umiejętności służące do oceny zachowań normatywnych i nienormatywnych w obszarze zdrowia seksualnego u dzieci i młodzieży;
  • nabędzie umiejętności z zakresu planowania i realizowania profilaktyki nadużyć seksualnych;
  • będzie potrafił rozpoznawać sytuacje, które wymagają przeprowadzenia odpowiedniej interwencji wobec niewłaściwych zachowań seksualnych;
  • zyska doświadczenie w jaki sposób rozmawiać z dziećmi i młodzieżą na tematy powiązane z seksualnością, tak by wspierać ich rozwój i bezpieczeństwo.

Informacje o prowadzącej:

Agnieszka Szczygieł – psycholożka, dyplomowana psychoterapeutka (psychodynamiczno-systemowa), seksuolożka (w procesie certyfikacji klinicznej), Członkini Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego i Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.
Posiada kilkunastoletnie doświadczenie zawodowe w pracy klinicznej zorientowane wokół psychoterapii, pracy z traumą i pomocy seksuologicznej. Edukatorka seksualna, wspierająca dzieci i młodzież w ich rozwoju psychoseksualnym oraz współpracująca w tym zakresie z rodzicami, opiekunami, wychowawcami placówek i rodzinami zastępczymi.

Doświadczona trenerka i wykładowczyni w obszarze seksualności człowieka. Współpracuje z instytucjami sektora publicznego, prywatnego i NGO, od 2012 roku prowadzi autorskie szkolenia w obszarze seksualności człowieka, m.in. szkoląc przyszłych edukatorów seksualnych. Obecnie prowadzi własną Pracownię Terapeutyczno-Seksuologiczną w Gdyni www.pracowniaszczygiel.com i współpracuje z Centrum Seksuologii i Psychoterapii w Sopocie.

Rejestracja na szkolenie:

Zgłoszenia są przyjmowane są do 15.09.2023 r.,
drogą mailową na adres: szkolenia.centrumsopot@gmail.com,
(w tytule proszę wpisać tytuł szkolenia, wraz z jego datą
)
oraz pod numerem telefonu: 789 190 192

Zapraszamy do zapisów, ilość miejsc ograniczona!

Opłata

Koszt: 690 zł

(Istnieje możliwość wystawienia faktury)

Organizator:

Centrum Seksuologii, Psychoterapii i Psychosomatyki w Sopocie,

Mental Path Group

Comments are closed.