535 77 87 07

szkolenia@centrumsynteza.pl

Centrum Terapii Synteza

 

O czym mówią objawy w sferze seksualnej i jak o nich mówić z pacjentami? Wprowadzenie do diagnostyki (psycho)seksuologicznej dla osób studiujących psychologię i medycynę.

21 października 2023, sobota, 10:00 – 14:15

Cykl warsztatów dla studentów i absolwentów psychologii.

Webinar “O czym mówią objawy w sferze seksualnej i jak o nich mówić z pacjentami? Wprowadzenie do diagnostyki (psycho)seksuologicznej dla osób studiujących psychologię i medycynę.” to kolejne warsztaty dla studentów i absolwentów psychologii i medycyny stworzone przez Zespół SyntezaLab z Grupy Mental Path.

Podstawowym celem cyklu jest rozszerzanie treści prezentowanych podczas studiów – pogłębienie wiedzy, rozwój umiejętności, pomoc w szukaniu odpowiedzi na nurtujące pytania.

Ścieżką do tego jest przybliżanie istotnych zagadnień z perspektywy praktyków.

Webinary są też okazją do zastanowienia się – „czy ten obszar mnie ciekawi, czy chcę rozwijać się w tym kierunku?”.

Cykl składa się z 11 wydarzeń dotyczących zagadnień takich jak :

  • “Zaburzenia osobowości i rozwój osobowości w terapii psychodynamicznej”
  • “O czym mówią objawy w sferze seksualnej i jak o nich mówić z pacjentami? Wprowadzenie do diagnostyki (psycho)seksuologicznej dla osób studiujących psychologię i medycynę”
  • “Terapia dysfunkcji seksualnych kobiet i mężczyzn. Problemy relacyjne i seksualne w parze”
  • “Podstawy pomocy psychologicznej”
  • “Terapia problemów związanych z tożsamością płciową i seksualną”
  • “Terapia rodzin – wybrane zagadnienia”
  • “Wstęp do psychologii analitycznej C. G. Junga”
  • “Czy bliskość zabija namiętność? Erotyka i seksualność w długotrwałych związkach – zagadnienia terapii par”
  • “Specyfika rozwoju seksualnego dzieci i młodzieży. Jak wspomagać, norma i odstępstwa od normy w rozwoju seksualnym”
  • “Dialog motywujący”
  • “Zaburzenia psychosomatyczne – sposoby pracy z pacjentami”

Podczas webinarów Psychoterapeuci, Psychiatrzy, Seksuolodzy oprócz przekazywania wiedzy teoretycznej dzielą się swoim doświadczeniem pracy w tym zawodzie.

Tematy poszczególnych webinarów stanowią spójny przegląd warsztatu prowadzących je specjalistów.

Dodatkowo w trakcie warsztatów uczestnicy będą mieli możliwość aktywnego udziału dzięki: pracy w grupie, ćwiczeniach indywidualnych, czy dyskusjach grupowych.

Każde wydarzenie z cyklu to:

  • Dodatkowe materiały do zapoznania się przed webinarem,
  • 4-godzinne spotkanie ze Specjalistą w przestrzeni online,
  • Możliwość zadawania pytań Specjaliście (przed webinarem – podczas wypełniania ankiety oraz w trakcie webinaru – Q&A),
  • Dostęp do treści zawartych w prezentacji, przygotowanej przez Specjalistę, w trakcie webinaru oraz po wydarzeniu,
  • Otrzymanie imiennego certyfikatu,
  • Dla zainteresowanych możliwość udziału w projekcie praktyk psychologicznych (więcej szczegółowych informacji).

Uczestnicy:

Webinarium kierowane jest przede wszystkim do osób studiujących medycynę i psychologię lub do początkujących w pracy z pacjentami. 

Termin i miejsce

Czas: 21.10.2023 sobota, 10:00 – 14:15

Miejsce: Przestrzeń wirtualna, platforma Zoom

Ramowy program wydarzenia:

10:00-10:05 wpuszczenie osób
10:05-10:15 przywitanie i wprowadzenie
10-15-11:30 I część (wykład)
11:30-11:45 przerwa
11:45-13:15 II część (przypadki kliniczne i przykładowe interwencje)
13:15-13:25 przerwa
13:25-14:15 dyskusja z osobami uczestniczącymi

Choć to wciąż mało spopularyzowana wiedza, zdecydowana większość trudności w sferze seksualnej ma psychogenne tło. Oznacza to, że cały szereg dysfunkcji, od zatrzymania libido po dolegliwości bólowe pochodzi z emocji, które często (niesłusznie) nazywamy negatywnymi: złości, smutku, strachu/lęku oraz ich „hybryd”, takich jak np. rozczarowanie, wstyd, zazdrość czy poczucie winy.
Ale niska świadomość osób pacjenckich to nie jedyny kłopot: żeby problemem się zająć. Trzeba o nim opowiedzieć, znaleźć język do nadania komunikatu, i to w obecności osoby, która tej komunikat przyjmie, przetworzy i zinterpretuje w zrozumiały dla pacjenta sposób.

Webinarium kierowane jest przede wszystkim do osób studiujących medycynę i psychologię lub do początkujących w pracy z pacjentami. 

Interesuje Cię konkretne zagadnienie z tego obszaru? Już podczas rejestracji na wydarzenie możesz zadać pytania – odpowiedzi poznasz podczas warsztatów.

Informacje o prowadzącej:

Dr n. społ. Marta Dora – absolwentka psychologii stosowanej na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz studiów z zakresu wychowania seksualnego na Uniwersytecie Warszawskim. Ukończyła studia doktoranckie w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego, posiada stopień naukowy doktora nauk społecznych. Jest seksuologiem klinicznym certyfikowanym przez Polskie Towarzystwo Seksuologiczne, specjalistką psychoseksuologiem oraz doradczynią poradnictwa okołotestowego HIV certyfikowanym przez Krajowe Centrum ds. AIDS. Jest psychoterapeutką certyfikowaną przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne, ukończyłam całościowe szkolenie systemowo-psychodynamiczne Fundacji Kontekst w Krakowie oraz Kurs Psychoterapii Zaburzeń Seksualnych przy Fundacji Rozwoju Terapii Rodzin Na Szlaku, który aktualnie także współkoordynuje. Pracuje w Poradni Psychiatrii Dorosłych oraz Poradni Psychiatrii Dzieci i Młodzieży Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, w Centrum Terapii Synteza oraz w ramach praktyki prywatnej. Współpracuje ze Stowarzyszeniem Profilaktyki Zdrowotnej „Jeden Świat”, Fundacją Dziewczyny w Spektrum i Fundacją Trans-Fuzja. Jest członkinią Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, Polskiego Towarzystwa Naukowego AIDS oraz European Society for Trauma and Dissociation.

Rejestracja na Warsztaty:

Udział w warsztatach wymaga wniesienia opłaty w wysokości 120 zł oraz wypełnienia ankiety rejestracyjnej. Dokonanie opłaty jest możliwe po wpisaniu adresu e-mail w polu poniżej.

Ankieta jest dostępna po dokonaniu opłaty. W ankiecie znajduje się również przestrzeń na zadawanie pytań, na które będzie można otrzymać odpowiedź podczas wydarzenia.

Poniżej znajduje się formularz rejestracyjny, dostępny po wniesieniu opłaty. Prosimy go wypełnić w celu potwierdzenia rejestracji w ciągu 24 godzin.

W wypadku niedostępności formularza prosimy podać adres e-mail i kliknąć ponownie “Opłać udział”. Potwierdzenie rejestracji zostanie wysłane po otrzymaniu opłaty oraz wypełnionego formularza (z tym samym adresem e-mail).

Opłata

Koszt: 120 zł

Data rezerwacji decyduje o kolejności zapisów, przy limicie 50 osób. Po osiągnięciu tego limitu możliwość rejestracji zostanie zatrzymana.

Organizatorzy nie przewidują zwrotów opłaty za udział w warsztatach. Prosimy o rozważne decyzje. Opłatę można przekazać innej osobie – w tym celu prosimy o kontakt: szkolenia@centrumsynteza.pl

Organizatorzy:

Centrum Terapii Synteza z Grupy Mental Path,
Centrum Terapii Kontinuum z Grupy Mental Path,
Mental Path Group

Comments are closed.