535 77 87 07

szkolenia@centrumsynteza.pl

Centrum Terapii Synteza

 

Transgeneracyjny przekaz traumy

24 lutego, poniedziałek, 16:00-20:00

Cykl szkoleń dla psychoterapeutów

W kwestii transgeneracyjnego przekazu traumy, przechodzimy od pytania czy takie zjawisko w ogóle istnieje do pytań:

– Jak to działa?

– Jaki sens psychologiczny ma to zjawisko?

– Co psychoterapia może tu zdziałać?

Na szkoleniu spróbujemy zdefiniować to zjawisko i odpowiedzieć na powyższe pytania na tyle na ile aktualny poziom wiedzy nam na to pozwala.

Cykl obejmuje 11 warsztatów, których celem jest wzbogacenie umiejętności użytecznych w pracy psychologa, psychoterapeuty, seksuologa, psychiatry o zagadnienia zawarte w programie poszczególnych szkoleń zawierających szeroką problematykę, którą do gabinetów wnoszą osoby korzystające z terapii.

W trakcie części warsztatowych (m.in. pracy w grupie, ćwiczeniach indywidualnych, dyskusjach grupowych, czy omówieniach przypadków klinicznych) uczestnicy będą rozwijali narzędzia i techniki pracy terapeutycznej.

Ponadto spotkania będą przestrzenią do poznania innych specjalistów, dzielenia się doświadczeniem i dobrymi praktykami. Może być to okazją do wspierania się w szukaniu efektywnych rozwiązań trudności występujących w praktyce klinicznej.

Koordynatorem merytorycznym cyklu jest dr n. med. Łukasz Müldner-Nieckowski.

Uczestnicy:

Cykl jest dedykowany wyłącznie dla osób, które rozpoczęły lub ukończyły szkolenie psychoterapeutyczne.

Termin i miejsce:

Czas: 24 lutego, poniedziałek, 16:00-20:00

Miejsce: Przestrzeń wirtualna, platforma Zoom

Cykl składa się z 11 wydarzeń dotyczących zagadnień takich jak:

  • “Interwencja kryzysowa w pracy psychoterapeuty”
  • “Podstawy wiedzy seksuologicznej w praktyce psychoterapeutycznej – EDYCJA III”
  • “Praca nad zmianą z pacjentem podejmującym zachowania ryzykowne”
  • “Depresja poporodowa – perspektywa psychiatry i psychoterapeuty”
  • “Seminarium o osobowości w ujęciu psychoanalitycznym/psychodynamicznym”
  • “Transgeneracyjny przekaz traumy”
  • “Stres mniejszościowy w procesie psychoterapii”
  • “Związki konsensualnie niemonogamiczne (poliamoria, związki otwarte, swingowanie) – specyfika funkcjonowania i sposoby pracy psychoterapeutycznej”
  • “Terapia par z problemem braku pożądania”
  • “Praca psychoterapeutyczna z uwzględnieniem potrzeb osób transpłciowych”
  • “Praca z wykorzystaniem seksualnym, ujawnianym przez osoby będące w psychoterapii”

Każde wydarzenie z cyklu to:

  • Dodatkowe materiały do zapoznania się przed webinarem,
  • 4-godzinne spotkanie ze Specjalistą w przestrzeni online,
  • Możliwość przyswojenia informacji zawartych w prezentacji, przygotowanej przez Specjalistę, w trakcie webinaru oraz nieograniczony dostęp do materiałów po wydarzeniu,
  • Możliwość zapoznania się z literaturą przedmiotu polecaną przez Specjalistę,
  • Perspektywa współtworzenia kalendarza szkoleń dla specjalistów poprzez dzielenie się swoimi sugestiami dotyczącymi tematyki kolejnych wydarzeń,
  • Dodatkowa korzyść za podzielenie się informacjami zwrotnymi po webinarze – możliwa do wykorzystania na kolejnych warsztatach.

Ramowy program wydarzenia:

  • Omówienie zjawiska traumy transgeneracyjnej:

– Epigenetyka  – dowody i kontrowersje

– Przekaz społeczny: kulturowy i rodzinny

  • Przejawy działania traumy transgeneracyjnej w życiu psychicznym
  • Czym jest „opracowanie traumy”.
  • Kiedy psychoterapia może być pomocna.

Interesuje Cię konkretne zagadnienie z tego obszaru? Już podczas rejestracji na wydarzenie możesz zadać pytania – odpowiedzi poznasz podczas warsztatów.

Informacje o prowadzącej:

Katarzyna Kwaśny-Czehak jest psychologiem, psychoterapeutką pracującą w nurcie analitycznym jungowskim oraz psychodynamicznym, analityczką jungowską (PM IAAP). Jest członkinią Zarządu Polskiego Towarzystwa Psychoanalizy Jungowskiej.

Posiada doświadczenie w pracy psychoterapeutycznej z dorosłymi, dziećmi i rodzinami. Pracowała na oddziałach psychiatrycznych, w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, w ośrodku rehabilitacji słuchu i mowy, a także w ośrodku dla osób pokrzywdzonych przestępstwem. Posiada również doświadczenie jako trenerka szkoleń z zakresu przeciwdziałania przemocy w rodzinie.

Mgr Katarzyna Kwaśny-Czehak pracuje terapeutycznie z pacjentami dorosłymi, dziećmi i rodzinami, w tym z parami oraz diadą rodzic-niemowlę. Prowadzi diagnozę psychologiczną w obszarze intelektu i osobowości.

Pracuje metodą psychoterapii analitycznej w nurcie jungowskim oraz metodą Sandplay – terapia w piaskownicy. Interesuje się analizą marzeń sennych w kontekście indywidualnym i kolektywnym. Prowadzi macierze śnienia społecznego.

Rejestracja:

Udział w warsztatach wymaga wniesienia opłaty oraz wypełnienia ankiety rejestracyjnej. Dokonanie opłaty jest możliwe po wpisaniu adresu e-mail w polu poniżej.

Ankieta jest dostępna po dokonaniu opłaty. W ankiecie znajduje się również przestrzeń na zadawanie pytań, na które będzie można otrzymać odpowiedź podczas wydarzenia.

W celu dokonania płatności wpisz adres email. Po opłaceniu udziału pojawi się w tym miejscu dostęp do ankiety rejestracyjnej. Jej wypełnienie jest konieczne aby zakończyć proces rejestracji. Odblokuj
Sprawdź

Opłata

Koszt: 289 zł – cena obniżona do 24.01.2025,
cena od 25.01.2025: 389 zł

Uwaga: Istnieje możliwość zakupu tego szkolenia w cenie 259 zł niezależnie od daty zakupu, w pakiecie minimum 3 szkoleń z Cyklu dla psychoterapeutów: https://syntezalab.pl/cykl-szkolen-dla-psychoterapeutow/
Więcej informacji o cenach pakietów: https://syntezalab.pl/cykl-szkolen-dla-psychoterapeutow/#op%C5%82ata

Organizatorzy nie przewidują zwrotów opłaty za udział w warsztatach. Prosimy o rozważne decyzje. Opłatę można przekazać innej osobie – w tym celu prosimy o kontakt: szkolenia@centrumsynteza.pl

Organizatorzy

Centrum Terapii Synteza z Grupy Mental Path,
Centrum Terapii Kontinuum z Grupy Mental Path,
Mental Path Group

Comments are closed.