19 marca, środa, 17:00-21:00
Cykl szkoleń dla psychoterapeutów
Celem szkolenia będzie wprowadzenie uczestników w problematykę funkcjonowania osób tworzących niemonogamiczne związki. Wiedza ta może być przydatna dla psychoterapeutów w pracy z pacjentami/klientami tworzącym takie relacje. Uczestnicy szkolenia będą mogli lepiej zrozumieć zarówno zasady tworzenia związków niemonogamicznych jak też specyficzne problemy które mogą się pojawić w codziennym życiu osób je tworzących. Zastanowimy się również nad pułapkami w myśleniu o związkach niemonogamicznych jeśli do ich zrozumienia korzystamy z wiedzy dotyczącej funkcjonowania w związkach monogamicznych.
Szkolenie przeznaczone jest przede wszystkim dla psychoterapeutów, ale mogą w nim wziąć udział również psychologowie, lekarze i inne osoby zajmujące się pracą pomocową.
Cykl obejmuje 11 warsztatów, których celem jest wzbogacenie umiejętności użytecznych w pracy psychoterapeuty, psychoterapeutki o zagadnienia zawarte w programie poszczególnych szkoleń zawierających szeroką problematykę, którą do gabinetów wnoszą osoby korzystające z terapii.
W trakcie części warsztatowych (m.in. pracy w grupie, ćwiczeniach indywidualnych, dyskusjach grupowych, czy omówieniach przypadków klinicznych) uczestnicy i uczestniczki będą rozwijali narzędzia i techniki pracy terapeutycznej.
Ponadto spotkania będą przestrzenią do poznania innych specjalistów i specjalistek, dzielenia się doświadczeniem i dobrymi praktykami. Może być to okazją do wspierania się w szukaniu efektywnych rozwiązań trudności występujących w praktyce klinicznej.
Koordynatorem merytorycznym cyklu jest dr n. med. Łukasz Müldner-Nieckowski.
Uczestnicy:
Cykl jest dedykowany wyłącznie dla osób, które rozpoczęły lub ukończyły szkolenie psychoterapeutyczne.
Termin i miejsce:
Czas: 19 marca, środa, 17:00-21:00
Miejsce: Przestrzeń wirtualna, platforma Zoom
Cykl składa się z 11 wydarzeń dotyczących zagadnień takich jak:
- “Interwencja kryzysowa w pracy psychoterapeuty”
- “Podstawy wiedzy seksuologicznej w praktyce psychoterapeutycznej – EDYCJA III”
- “Praca nad zmianą z pacjentem podejmującym zachowania ryzykowne”
- “Depresja poporodowa – perspektywa psychiatry i psychoterapeuty”
- “Seminarium o osobowości w ujęciu psychoanalitycznym/psychodynamicznym”
- “Transgeneracyjny przekaz traumy”
- “Stres mniejszościowy w procesie psychoterapii”
- “Związki konsensualnie niemonogamiczne (poliamoria, związki otwarte, swingowanie) – specyfika funkcjonowania i sposoby pracy psychoterapeutycznej”
- “Terapia par z problemem braku pożądania”
- “Praca psychoterapeutyczna z uwzględnieniem potrzeb osób transpłciowych”
- “Praca z wykorzystaniem seksualnym, ujawnianym przez osoby będące w psychoterapii”
Każde wydarzenie z cyklu to:
- Dodatkowe materiały do zapoznania się przed webinarem,
- 4-godzinne spotkanie ze Specjalistą lub Specjalistką w przestrzeni online,
- Możliwość przyswojenia informacji zawartych w prezentacji, przygotowanej przez Specjalistę/Specjalistkę, w trakcie webinaru oraz nieograniczony dostęp do materiałów po wydarzeniu,
- Możliwość zapoznania się z literaturą przedmiotu polecaną przez Specjalistę/Specjalistkę,
- Perspektywa współtworzenia kalendarza szkoleń dla specjalistów/specjalistek poprzez dzielenie się swoimi sugestiami dotyczącymi tematyki kolejnych wydarzeń,
- Dodatkowa korzyść za podzielenie się informacjami zwrotnymi po webinarze – możliwa do wykorzystania na kolejnych warsztatach.
Ramowy program wydarzenia:
- Zdefiniowanie podstawowych pojęć dotyczących związków niemonogamicznych;
- Błędne założenia dotyczące związków niemonogamicznych wywodzące się z powszechnie przyjmowanej mononormatywności;
- Rodzaje związków niemonogamicznych i ich charakterystyka;
- Kompersja a związki niemonogamiczne;
- Aspekty prawne funkcjonowania związków niemonogamicznych;
- Dzieci w związkach niemonogamicznych;
- Psychologiczne i relacyjne problemy pojawiające się w związkach niemonogamicznych;
- Ćwiczenie umiejętności rozmowy z osobami tworzącymi związki niemonogamiczne o ich funkcjonowaniu i trudnościach.
Interesuje Cię konkretne zagadnienie z tego obszaru? Już podczas rejestracji na wydarzenie możesz zadać pytania – odpowiedzi poznasz podczas warsztatów.
Informacje o prowadzącym:
Grzegorz Iniewicz jest psychologiem, profesorem w Zakładzie Psychologii Klinicznej Instytutu Psychologii Wydziału Filozoficznego Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jest certyfikowanym psychoterapeutą i superwizorem psychoterapii Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego oraz posiada certyfikat European Association for Psychotherapy a także Certyfikat Seksuologa Klinicznego PTS. Prowadzi psychoterapię w Oddziale Klinicznym Psychiatrii Dzieci, Młodzieży i Dorosłych Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Jest także współpracownikiem Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Jest superwizorem współpracującym z różnymi ośrodkami psychoterapeutycznymi oraz prowadzącym zajęcia na kursach przygotowujących do certyfikatu psychoterapeuty i certyfikatu seksuologa klinicznego.
Grzegorz Iniewicz w psychoterapii korzysta z metod podejścia psychodynamicznego oraz systemowego. Prowadzi terapię indywidualną oraz terapię par i rodzin. Swoją pracę terapeutyczną regularnie superwizuje. Jest autorem kilkudziesięciu publikacji z zakresu psychologii klinicznej, psychoterapii i seksuologii, w tym współredaktorem książek: „Koncepcja przywiązania. Od teorii do praktyki klinicznej”, „Seksualność człowieka. Wybrane zagadnienia” i „Wprowadzenie do Psychologii LGB”, a także autorem monografii „Stres mniejszościowy u osób biseksualnych i homoseksualnych. W poszukiwaniu czynników ryzyka i czynników chroniących”. Były sekretarz i członek Zarządu Sekcji Naukowej Terapii Rodzin Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.
Grzegorz Iniewicz zajmuje się między innymi terapią:
- pacjentów z problemami seksuologicznymi
- par przeżywających kryzys związku i inne trudności relacyjne
- osób przeżywających trudności w związku ze swoją tożsamością płciową i seksualną
- problemów seksuologicznych dzieci (praca terapeutyczna z rodzicami)
- zaburzeń osobowości
Grzegorz Iniewicz w Centrum Terapii Synteza zajmuje się terapią indywidualną młodzieży i osób dorosłych, terapią rodzinną oraz terapią par. Przyjmuje pacjentów z różnorodnymi trudnościami, w tym przeżywających stres mniejszościowy i dysforię płciową.
Rejestracja:
Udział w warsztatach wymaga wniesienia opłaty oraz wypełnienia ankiety rejestracyjnej. Dokonanie opłaty jest możliwe po wpisaniu adresu e-mail w polu poniżej.
Ankieta jest dostępna po dokonaniu opłaty. W ankiecie znajduje się również przestrzeń na zadawanie pytań, na które będzie można otrzymać odpowiedź podczas wydarzenia.
Opłata
Koszt: 289 zł – cena obniżona do 19.02.2025,
cena od 20.02.2024: 389 zł
Uwaga: Istnieje możliwość zakupu tego szkolenia w cenie 259 zł niezależnie od daty zakupu, w pakiecie minimum 3 szkoleń z Cyklu dla psychoterapeutów: https://syntezalab.pl/cykl-szkolen-dla-psychoterapeutow/
Więcej informacji o cenach pakietów: https://syntezalab.pl/cykl-szkolen-dla-psychoterapeutow/#op%C5%82ata
Organizatorzy nie przewidują zwrotów opłaty za udział w warsztatach. Prosimy o rozważne decyzje. Opłatę można przekazać innej osobie – w tym celu prosimy o kontakt: szkolenia@centrumsynteza.pl
Organizatorzy
Centrum Terapii Synteza z Grupy Mental Path,
Centrum Terapii Kontinuum z Grupy Mental Path,
Mental Path Group