535 77 87 07

szkolenia@centrumsynteza.pl

Centrum Terapii Synteza

 

Warsztaty dla wychowawców przedszkoli – zajęcia polisensoryczne

25.11.2023, sobota, 9.00-18.00.

Szkolenie dla wychowawców przedszkoli.

Rejestrowanie bodźców płynących z ciała jak i z otaczającego świata wyznacza podstawy rozwoju dziecka. Doświadczenie zmysłowe stymuluje rozwój zarówno w życiu płodowym, jak i w jego późniejszych fazach tuż po narodzinach, w okresie niemowlęctwa i dziecięcym. Odbierane wrażenia zmysłowe pozwalają uczyć się i rozumieć otaczający świat. Wszystkie zmysły pełnią ważną rolę w życiu człowieka.

Uczestnicy

Dla wychowawców przedszkoli, którzy chcieliby poszerzyć swój warsztat pracy, nauczyć się nowych metod pracy wspierających rozwój dziecka, zdobyć nowe ciekawe narzędzia pracy, rozwinąć swoje umiejętności pedagogiczne o obszary arteterapeutyczne, terapii ręki, integracji sensorycznej.

Termin i miejsce

Czas: 25.11.2023, sobota, 9.00-18.00.

Miejsce: Centrum Terapii Kontinuum, ul. 3 Maja 13/6 III piętro (wejście od ul. Stawowej 10), Katowice

Cel zajęć polisensorycznych:

Podstawowym celem zajęć jest stymulowanie percepcji płynącej ze wszystkich kanałów zmysłowych: wzrokowego, słuchowego, węchowego, dotykowego, smakowego, ruchowego. W dostarczaniu doświadczeń obejmujących rejestrowanie bodźców z różnych kanałów jest zabawa polisensoryczna. Proponowane podczas zajęć atrakcyjne zabawy, dostosowane do możliwości percepcyjnych dziecka, wspierają jego prawidłowy rozwój. Zajęcia polisensoryczne na podstawie scenariuszy zajęć stymulują rozumienie świata, mają działanie rozluźniające, rozwijają kreatywność i poczucie sprawstwa, wpływają na poszerzanie umiejętności manualnych, rozwoju mowy, rozwoju umiejętności społecznych. Przede wszystkim są również okazją do inspirującej i twórczej zabawy.

Bezpłatny scenariusz – “Perła Księżniczki”

Zachęcamy do obejrzenia Zaproszenia na warsztat doskonalący dla wychowawców przedszkoli.

Mgr Alicja Michalik opowiada w nim o szczegółach szkolenia.

Dla osób zaciekawionych jak połączyć terapię ręki, arteteriapię, terapię SI, trening umiejętności społecznych w jedną całość oraz czym są zajęcia polisensoryczne i jak może wyglądać scenariusz takich zajęć – udostępniamy bezpłatny scenariusz “Perła księżniczki”.

Aby uzyskać dostęp do bezpłatnego scenariusza, wystarczy zapisać się do newslettera związanego ze szkoleniami organizowanymi przez Centrum Terapii Kontinuum – w polu “Dodatkowe informacje” należy wpisać hasło “Perła księżniczki”.

Warsztat doskonalący obejmuje:

 1. część teoretyczną- w formie materiałów dydaktycznych
 2. część praktyczną- w formie warsztatów grupowych

Program:

9:00 -13:00 – warsztat
13:00 – przerwa
14:00 -18:00 – warsztat

Uczestnik otrzymuje:

 1. materiały szkoleniowe- część teoretyczna (do opracowania przed szkoleniem)
 2. udział w zajęciach polisensorycznych na podstawie autorskich scenariuszy
 3. autorskie scenariusze zajęć polisensorycznych- do realizacji w placówce
 4. zaświadczenie ukończenia warsztatu

Informacje o prowadzącej:

Mgr Alicja Michalik jest arteterapeutką oraz terapeutką ręki.

Pracuje z dziećmi, z młodzieżą oraz z osobami dorosłymi.

Obszary jej pracy to:

 • terapia ręki,
 • grupa dla dzieci z mutyzmem,
 • redukcja napięcia,
 • redukcja lęków, 
 • mindfulness,
 • budowanie świadomości emocjonalnej,
 • kreatywna plastyka z arteterapią,
 • budowanie więzi w rodzinie.

Rejestracja na szkolenie:

Udział w szkoleniu wymaga wniesienia opłaty w wysokości 479 zł oraz wypełnienia ankiety rejestracyjnej. Dokonanie opłaty jest możliwe po wpisaniu adresu e-mail w polu poniżej.
Ankieta jest dostępna po dokonaniu opłaty.

Poniżej znajduje się formularz rejestracyjny, dostępny po wniesieniu opłaty. Prosimy go wypełnić w celu potwierdzenia rejestracji w ciągu 24 godzin.

W wypadku niedostępności formularza prosimy podać adres e-mail i kliknąć ponownie “Opłać udział”. Potwierdzenie rejestracji zostanie wysłane po otrzymaniu opłaty oraz wypełnionego formularza (z tym samym adresem e-mail).

Opłata

Koszt: 479 zł

Data rezerwacji decyduje o kolejności zapisów, przy limicie 15 osób. Po osiągnięciu tego limitu możliwość rejestracji zostanie zatrzymana.

Organizatorzy nie przewidują zwrotów opłaty za udział w warsztatach. Prosimy o rozważne decyzje. Opłatę można przekazać innej osobie – w tym celu prosimy o kontakt: szkolenia@centrumsynteza.pl

Organizatorzy

Centrum Terapii Synteza z Grupy Mental Path,
Centrum Terapii Kontinuum z Grupy Mental Path,
Mental Path Group,

Comments are closed.