535 77 87 07

szkolenia@centrumsynteza.pl

Centrum Terapii Synteza

 

Wstęp do psychologii analitycznej C. G. Junga

 12 lutego 2024, poniedziałek, 18:00-22:00.

Cykl warsztatów dla studentów i absolwentów psychologii.

Podczas webinarium spotkamy się z C.G. Jungiem jako człowiekiem, myślicielem i klinicystą. Omówimy podstawowe koncepcje psychologii analitycznej opisujące naturę i strukturę ludzkiej psychiki oraz proces indywidualnego rozwoju psychicznego. Porozmawiamy o tym, co perspektywa psychologii analitycznej wnosi do naszego rozumienia wzorców naszego osobowego życia oraz otaczającego nas świata i kultury. Przyjrzymy się wstępnie niektórym aspektom psychoterapii i psychoanalizy jungowskiej, będących klinicznymi zastosowaniami psychologii analitycznej w procesie leczenia zaburzeń psychicznych oraz  wspierania indywiduacji człowieka (rozwijania relacji osoby z jej psychiką nieświadomą).

Webinar “Wstęp do psychologii analitycznej C. G. Junga” to kolejne warsztaty dla studentów i absolwentów psychologii i medycyny stworzone przez Zespół SyntezaLab z Grupy Mental Path.

Podstawowym celem cyklu jest rozszerzanie treści prezentowanych podczas studiów – pogłębienie wiedzy, rozwój umiejętności, pomoc w szukaniu odpowiedzi na nurtujące pytania.

Ścieżką do tego jest przybliżanie istotnych zagadnień z perspektywy praktyków.

Webinary są też okazją do zastanowienia się – „czy ten obszar mnie ciekawi, czy chcę rozwijać się w tym kierunku?”.

Cykl składa się z 11 wydarzeń dotyczących zagadnień takich jak :

 • “Zaburzenia osobowości i rozwój osobowości w terapii psychodynamicznej”
 • “O czym mówią objawy w sferze seksualnej i jak o nich mówić z pacjentami? Wprowadzenie do diagnostyki (psycho)seksuologicznej dla osób studiujących psychologię i medycynę”
 • “Terapia dysfunkcji seksualnych kobiet i mężczyzn. Problemy relacyjne i seksualne w parze”
 • “Podstawy pomocy psychologicznej”
 • “Terapia problemów związanych z tożsamością płciową i seksualną”
 • “Wstęp do psychologii analitycznej C. G. Junga”
 • “Terapia rodzin – wybrane zagadnienia”
 • “Czy bliskość zabija namiętność? Erotyka i seksualność w długotrwałych związkach – zagadnienia terapii par”
 • “Specyfika rozwoju seksualnego dzieci i młodzieży. Jak wspomagać, norma i odstępstwa od normy w rozwoju seksualnym”
 • Dialog motywujący
 • “Zaburzenia psychosomatyczne – sposoby pracy z pacjentami”

Podczas webinarów Psychoterapeuci, Psychiatrzy, Seksuolodzy oprócz przekazywania wiedzy teoretycznej dzielą się swoim doświadczeniem pracy w tym zawodzie.

Dodatkowo w trakcie warsztatów uczestnicy będą mieli możliwość aktywnego udziału dzięki: pracy w grupie, ćwiczeniach indywidualnych, czy dyskusjach grupowych.

Każde wydarzenie z cyklu to:

 • Dodatkowe materiały do zapoznania się przed webinarem,
 • 4-godzinne spotkanie ze Specjalistą w przestrzeni online,
 • Możliwość zadawania pytań Specjaliście (przed webinarem – podczas wypełniania ankiety oraz w trakcie webinaru – Q&A),
 • Dostęp do treści zawartych w prezentacji, przygotowanej przez Specjalistę, w trakcie webinaru oraz po wydarzeniu,
 • Otrzymanie imiennego certyfikatu,
 • Dla zainteresowanych możliwość udziału w projekcie praktyk psychologicznych (więcej szczegółowych informacji).

Uczestnicy:

Szkolenie adresowane jest do studentów i absolwentów psychologii i medycyny.

Termin i miejsce

Czas:  12 lutego 2024, poniedziałek, 18:00-22:00.

Miejsce: Przestrzeń wirtualna, platforma Zoom

Ramowy program wydarzenia:

 1. Jung i jego mit.
 2. Istota i struktura psychiki (nieświadomość zbiorowa, archetyp, kompleks, symbol, pojęcie Jaźni).
 3. Proces indywiduacji. 
 4. Psychologia analityczna a psychoanaliza jungowska jako metoda leczenia.
 5. Jak pracuje psychoanalityk jungowski?
 6. Q&A.

Interesuje Cię konkretne zagadnienie z tego obszaru? Już podczas rejestracji na wydarzenie możesz zadać pytania – odpowiedzi poznasz podczas warsztatów.

Informacje o prowadzącej:

Katarzyna Kwaśny-Czehak jest psychologiem, psychoterapeutką pracującą w nurcie analitycznym jungowskim oraz psychodynamicznym, analityczką jungowską (PM IAAP). Jest członkinią Zarządu Polskiego Towarzystwa Psychoanalizy Jungowskiej.

Posiada doświadczenie w pracy psychoterapeutycznej z dorosłymi, dziećmi i rodzinami. Pracowała na oddziałach psychiatrycznych, w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, w ośrodku rehabilitacji słuchu i mowy, a także w ośrodku dla osób pokrzywdzonych przestępstwem. Posiada również doświadczenie jako trenerka szkoleń z zakresu przeciwdziałania przemocy w rodzinie.

Mgr Katarzyna Kwaśny-Czehak pracuje terapeutycznie z pacjentami dorosłymi, dziećmi i rodzinami, w tym z parami oraz diadą rodzic-niemowlę. Prowadzi diagnozę psychologiczną w obszarze intelektu i osobowości.

Pracuje metodą psychoterapii analitycznej w nurcie jungowskim oraz metodą Sandplay – terapia w piaskownicy. Interesuje się analizą marzeń sennych w kontekście indywidualnym i kolektywnym. Prowadzi macierze śnienia społecznego.

Rejestracja na Warsztaty:

Udział w warsztatach wymaga wniesienia opłaty w wysokości 120 zł oraz wypełnienia ankiety rejestracyjnej. Dokonanie opłaty jest możliwe po wpisaniu adresu e-mail w polu poniżej.

Ankieta jest dostępna po dokonaniu opłaty. W ankiecie znajduje się również przestrzeń na zadawanie pytań, na które będzie można otrzymać odpowiedź podczas wydarzenia.

Poniżej znajduje się formularz rejestracyjny, dostępny po wniesieniu opłaty. Prosimy go wypełnić w celu potwierdzenia rejestracji w ciągu 24 godzin.

W wypadku niedostępności formularza prosimy podać adres e-mail i kliknąć ponownie “Opłać udział”. Potwierdzenie rejestracji zostanie wysłane po otrzymaniu opłaty oraz wypełnionego formularza (z tym samym adresem e-mail).

Opłata

Koszt: 120 zł

Data rezerwacji decyduje o kolejności zapisów, przy limicie 50 osób. Po osiągnięciu tego limitu możliwość rejestracji zostanie zatrzymana.

Organizatorzy nie przewidują zwrotów opłaty za udział w warsztatach. Prosimy o rozważne decyzje. Opłatę można przekazać innej osobie – w tym celu prosimy o kontakt: szkolenia@centrumsynteza.pl

Organizatorzy:

Centrum Terapii Synteza z Grupy Mental Path,
Centrum Terapii Kontinuum z Grupy Mental Path,
Mental Path Group,

Comments are closed.