535 77 87 07

szkolenia@centrumsynteza.pl

Centrum Terapii Synteza

 

Terapia rodzin – wybrane zagadnienia

13 stycznia 2024, sobota, 09:00 – 13:00

Cykl warsztatów dla studentów i absolwentów psychologii.

Webinar “Terapia rodzin – wybrane zagadnienia” to kolejne warsztaty dla studentów i absolwentów psychologii i medycyny stworzone przez Zespół SyntezaLab z Grupy Mental Path.

Podstawowym celem cyklu jest rozszerzanie treści prezentowanych podczas studiów – pogłębienie wiedzy, rozwój umiejętności, pomoc w szukaniu odpowiedzi na nurtujące pytania.

Ścieżką do tego jest przybliżanie istotnych zagadnień z perspektywy praktyków.

Webinary są też okazją do zastanowienia się – „czy ten obszar mnie ciekawi, czy chcę rozwijać się w tym kierunku?”.

Cykl składa się z 11 wydarzeń dotyczących zagadnień takich jak :

 • “Zaburzenia osobowości i rozwój osobowości w terapii psychodynamicznej”
 • “O czym mówią objawy w sferze seksualnej i jak o nich mówić z pacjentami? Wprowadzenie do diagnostyki (psycho)seksuologicznej dla osób studiujących psychologię i medycynę”
 • “Terapia dysfunkcji seksualnych kobiet i mężczyzn. Problemy relacyjne i seksualne w parze”
 • “Podstawy pomocy psychologicznej”
 • “Terapia problemów związanych z tożsamością płciową i seksualną”
 • “Wstęp do psychologii analitycznej C. G. Junga”
 • “Terapia rodzin – wybrane zagadnienia”
 • “Czy bliskość zabija namiętność? Erotyka i seksualność w długotrwałych związkach – zagadnienia terapii par”
 • “Specyfika rozwoju seksualnego dzieci i młodzieży. Jak wspomagać, norma i odstępstwa od normy w rozwoju seksualnym”
 • “Dialog motywujący”
 • “Zaburzenia psychosomatyczne – sposoby pracy z pacjentami”

Podczas webinarów Psychoterapeuci, Psychiatrzy, Seksuolodzy oprócz przekazywania wiedzy teoretycznej dzielą się swoim doświadczeniem pracy w tym zawodzie.

Dodatkowo w trakcie warsztatów uczestnicy będą mieli możliwość aktywnego udziału dzięki: pracy w grupie, ćwiczeniach indywidualnych, czy dyskusjach grupowych.

Każde wydarzenie z cyklu to:

 • Dodatkowe materiały do zapoznania się przed webinarem,
 • 4-godzinne spotkanie ze Specjalistą w przestrzeni online,
 • Możliwość zadawania pytań Specjaliście (przed webinarem – podczas wypełniania ankiety oraz w trakcie webinaru – Q&A),
 • Dostęp do treści zawartych w prezentacji, przygotowanej przez Specjalistę, w trakcie webinaru oraz po wydarzeniu,
 • Otrzymanie imiennego certyfikatu,
 • Dla zainteresowanych możliwość udziału w projekcie praktyk psychologicznych (więcej szczegółowych informacji).

Uczestnicy:

Szkolenie adresowane jest do studentów i absolwentów psychologii i medycyny.

Termin i miejsce:

Czas: 13.01.2024 sobota, 09:00 – 13:00

Miejsce: Przestrzeń wirtualna, platforma Zoom

Ramowy program wydarzenia:

Ramowy program szkolenia:
I. Zapoznanie się uczestników szkolenia i prowadzącego;
II. Rozumienie dynamiki rodzinnej z różnych perspektyw teoretycznych i
praktycznych;
III. Pierwsza konsultacja – jak to zrobić;
IV. Diagnoza sytuacji rodzinnej z uwzględnieniem rozumienia funkcji objawu, z
którym zgłasza się rodzina;
V. Możliwości zastosowania różnorodnych technik i metod w pracy z rodziną;
VI. Sytuacje problemowe i dylematy terapeuty rodzinnego;

Celem spotkania będzie zapoznanie się z różnorodnymi klasycznymi i współczesnymi podejściami do pracy terapeutycznej z systemem rodzinnym. Przyjrzymy się zarówno systemowemu rozumieniu rodziny, jak i psychodynamicznemu czy narracyjnemu kontekstowi pracy w terapii rodzin. Podczas spotkania zapoznamy się ze sposobem przeprowadzenia konsultacji rodzinnej oraz z rozpoznawaniem różnorodnych funkcji jakie objaw jednego z członków rodziny może pełnić w całym systemie.
Podczas warsztatu przyglądniemy się możliwościom zastosowania różnych metod i technik terapeutycznych stosowanych w terapii rodzin, w zależności od sytuacji rodzinnej oraz od etapu przymierza terapeutycznego z rodziną. Omówimy również dylematy terapeuty rodzinnego w szczególnych sytuacjach takich jak chociażby brak motywacji do terapii jednego z członków rodziny czy ujawnienie sytuacji przemocy w rodzinie.

Interesuje Cię konkretne zagadnienie z tego obszaru? Już podczas rejestracji na wydarzenie możesz zadać pytania – odpowiedzi poznasz podczas warsztatów.

Informacje o prowadzącej:

Mgr Milena Kansy jest certyfikowaną psychoterapeutką Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Ukończyła studia psychologiczne na Uniwersytecie Jagiellońskim, a następnie Szkołę Psychoterapii Psychodynamicznej, dwuletnie Psychodynamiczne Studium Socjoterapii i Psychoterapii Młodzieży organizowane przez Krakowskie Centrum Psychodynamiczne oraz Kurs Psychoterapii Zaburzeń Seksualnych organizowany przez Fundację Rozwoju Terapii Rodzin Na Szlaku oraz Pracownię Rozwoju Psychoterapii. Ukończyła również szkolenie systemowe w Fundacji Rozwoju Terapii Rodzin Na Szlaku. Obecnie w trakcie Psychoanalitycznej Szkoły Psychoterapii PTPP w Warszawie.

Aktualnie pracuje w Zakładzie Terapii Rodzin i Psychosomatyki (Szpital Uniwersytecki w Krakowie) gdzie prowadzi terapię par i rodzin. Pracuje w oparciu o psychoanalityczne rozumienie rozwoju człowieka. Swoją pracę poddaje regularnej superwizji. Stale podnosi swoje kwalifikacje zawodowe uczestnicząc w konferencjach naukowych oraz szkoleniach z zakresu psychoterapii.

Doświadczenie zdobywała pracując w Krakowskim Instytucie Psychoterapii w Tarnowie, gdzie prowadziła psychoterapię młodzieży, dorosłych oraz terapię rodzin, oraz podczas licznych staży na oddziałach psychiatrycznych krakowskich szpitali (Szpital Uniwersytecki, Szpital Specjalistyczny im.Ludwika Rydygiera, Szpital Specjalistyczny im. dr. Józefa Babińskiego) oraz w Centrum Zdrowia Psychicznego i Terapii Uzależnień PRO VITA.

Rejestracja na Warsztaty:

Udział w warsztatach wymaga wniesienia opłaty w wysokości 120 zł oraz wypełnienia ankiety rejestracyjnej. Dokonanie opłaty jest możliwe po wpisaniu adresu e-mail w polu poniżej.

Ankieta jest dostępna po dokonaniu opłaty. W ankiecie znajduje się również przestrzeń na zadawanie pytań, na które będzie można otrzymać odpowiedź podczas wydarzenia.

Poniżej znajduje się formularz rejestracyjny, dostępny po wniesieniu opłaty. Prosimy go wypełnić w celu potwierdzenia rejestracji w ciągu 24 godzin.

W wypadku niedostępności formularza prosimy podać adres e-mail i kliknąć ponownie “Opłać udział”. Potwierdzenie rejestracji zostanie wysłane po otrzymaniu opłaty oraz wypełnionego formularza (z tym samym adresem e-mail).

Opłata

Koszt: 120 zł

Data rezerwacji decyduje o kolejności zapisów, przy limicie 50 osób. Po osiągnięciu tego limitu możliwość rejestracji zostanie zatrzymana.

Organizatorzy nie przewidują zwrotów opłaty za udział w warsztatach. Prosimy o rozważne decyzje. Opłatę można przekazać innej osobie – w tym celu prosimy o kontakt: szkolenia@centrumsynteza.pl

Organizatorzy:

Centrum Terapii Synteza z Grupy Mental Path,
Centrum Terapii Kontinuum z Grupy Mental Path,
Mental Path Group,

Comments are closed.