535 77 87 07

szkolenia@centrumsynteza.pl

Centrum Terapii Synteza

 

Młodzież z niezgodnością płciową – wyzwania w opiece wobec wzrostu zgłoszeń 

13 maja, sobota,  9:00-14:00

Szkolenie dla specjalistów – psychologów, psychoterapeutów, lekarzy

Osoby nastoletnie, których poczucie płci rozmija się z nadaną przy urodzeniu, coraz częściej trafiają do gabinetów zdrowia psychicznego i seksualnego. Stanowią bardzo różnorodną grupę, zarówno pod względem sposobów definiowania i przeżywania siebie jak i zakresu pomocy jakiej potrzebują. Wzrostowi zgłoszeń towarzyszy niepokojący ruch kierowany na ograniczenie lub uniemożliwienie opieki medycznej poniżej 18. roku życia. Narastająca obustronna presja sprawia, że wielu specjalistów – szczególnie tych bez zaplecza seksuologicznego – ma coraz większy trud w stawianiu diagnoz, kontakcie z rodzicami i współdecydowaniu o dalszej drodze pacjenta.

W trakcie szkolenia przewidziany jest czas na zadawanie pytań i dyskusję.

Uczestnicy:

Szkolenie kierowane jest przede wszystkim do psychologów, lekarzy (nie tylko psychiatrów), którzy:
– prowadzą psychoterapię młodzieży lub inne formy wsparcia psychologicznego/ diagnostyki/leczenia i otrzymują zgłoszenia dotyczące tożsamości płciowej;
– pracują w instytucjach edukacyjnych lub opiekuńczych i mają kontakt z młodzieżą doświadczającą dysforii płciowej;
– rozważają sporządzanie opinii i zaświadczeń dla pacjentów z dysforią i niezgodnością płciową;
– potrzebują osadzenia i zrozumienia bieżących standardów oceny młodzieży z dysforią płciową oraz modeli opieki/przyczyn ograniczania opieki w innych krajach.

Termin i miejsce:

Czas: 13 maja, sobota,  9:00-14:00

Miejsce: Centrum Terapii Kontinuumul. 3 Maja 13/6 III piętro (wejście od ul. Stawowej 10), Katowice

Informacje o prowadzącej:

Marta Dora – Doktor nauk społecznych, absolwentka psychologii stosowanej na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz studiów z zakresu wychowania seksualnego na Uniwersytecie Warszawskim. Jest seksuologiem klinicznym certyfikowanym przez Polskie Towarzystwo Seksuologiczne, specjalistką psychoseksuologiem oraz doradczynią poradnictwa okołotestowego HIV certyfikowanym przez Krajowe Centrum ds. AIDS. Ukończyła całościowe szkolenie systemowo-psychodynamiczne Fundacji Kontekst w Krakowie oraz Kurs Psychoterapii Zaburzeń Seksualnych przy Fundacji Rozwoju Terapii Rodzin Na Szlaku. Kontynuuje proces certyfikacji psychoterapeutycznej w Polskim Towarzystwie Psychiatrycznym. Pracuje jako psycholog, seksuolog i psychoterapeuta w Poradni Oddziału Klinicznego Psychiatrii Dorosłych, Dzieci i Młodzieży Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, w Centrum Terapii Synteza oraz w ramach praktyki prywatnej. Zajmuje się edukacją w obszarze zdrowia seksualnego oraz profilaktyką zakażeń przenoszonych drogą płciową. Współpracuje ze Stowarzyszeniem Profilaktyki Zdrowotnej „Jeden Świat”, Fundacją Dziewczyny w Spektrum, Fundacją Trans-Fuzja.

Rejestracja na szkolenie:

Udział w szkoleniu wymaga wniesienia opłaty w wysokości 350 zł oraz wypełnienia ankiety rejestracyjnej. Dokonanie opłaty jest możliwe po wpisaniu adresu e-mail w polu poniżej.
Ankieta jest dostępna po dokonaniu opłaty.

Poniżej znajduje się formularz rejestracyjny, dostępny po wniesieniu opłaty. Prosimy go wypełnić w celu potwierdzenia rejestracji w ciągu 24 godzin.

W wypadku niedostępności formularza prosimy podać adres e-mail i kliknąć ponownie “Opłać udział”. Potwierdzenie rejestracji zostanie wysłane po otrzymaniu opłaty oraz wypełnionego formularza (z tym samym adresem e-mail).

Opłata:

Koszt: 350 zł

Data rezerwacji decyduje o kolejności zapisów, przy limicie 18 osób. Po osiągnięciu tego limitu możliwość rejestracji zostanie zatrzymana.

Organizatorzy nie przewidują zwrotów opłaty za udział w warsztatach. Prosimy o rozważne decyzje. Opłatę można przekazać innej osobie – w tym celu prosimy o kontakt: szkolenia@centrumsynteza.pl

Organizatorzy:

Centrum Terapii Synteza,

Centrum Terapii Kontinuum,

Mental Path Group

Comments are closed.