535 77 87 07

szkolenia@centrumsynteza.pl

Centrum Terapii Synteza

 

Zdrowie psychiczne i HIV – co warto by profesjonalista wiedział?

03.06.2023 sobota, 16:00 – 19:00

Cykl warsztatów dla studentów psychologii

Webinar “Zdrowie psychiczne i HIV – co warto by profesjonalista wiedział?” to kolejne warsztaty dla studentów psychologii stworzone przez zespół SyntezaLab.

Podstawowym celem cyklu jest rozszerzanie treści prezentowanych podczas studiów – pogłębienie wiedzy, rozwój umiejętności, pomoc w szukaniu odpowiedzi na nurtujące pytania. Ścieżką do tego jest przybliżanie istotnych zagadnień z perspektywy praktyków. Webinary są też okazją do zastanowienia się – „czy ten obszar mnie ciekawi, czy chcę rozwijać się w tym kierunku?”.

Cykl składa się z pięciu wydarzeń dotyczących zagadnień takich jak : “Psychoterapia psychodynamiczna”, “Psychoterapia uzależnień”, “Wstęp do seksuologii”, “Psychoterapia poznawczo-behawioralna CBT “oraz najbliższych warsztatów “Zdrowie psychiczne i HIV – co warto by profesjonalista wiedział?”

Podczas warsztatów Psychoterapeuci oprócz przekazywania wiedzy teoretycznej dzielą się doświadczeniem z perspektywy praktyków.

Podczas webinarów zaplanowana jest przestrzeń do zadawania pytań. W ankietach zgłoszeniowych mają Państwo również możliwość zgłoszenia pytań, na które Specjaliści odpowiedzą podczas wydarzeń.

Po każdym z warsztatów z cyklu uczestnicy otrzymają certyfikaty.

Uczestnicy

Wydarzenie jest kierowane do studentów psychologii każdego roku oraz absolwentów.

Termin i miejsce

Czas: 03.06.2023 sobota, 16:00 – 19:00

Miejsce: Przestrzeń wirtualna, platforma Zoom

Ramowy program wydarzenia:

W trakcie webinaru podzielę się moim wieloletnim doświadczeniem pracy na pograniczu zdrowia psychicznego i zakażenia HIV. Postaram się, aby przekazywane przeze mnie informacje miały przede wszystkim wymiar praktyczny oraz pokazały możliwości i wyzwania pracy w tym obszarze.

W trakcie webinaru poruszę następujące tematy:

  • podstawowe medyczne aspekty zakażenia HIV: drogi zakażenia, naturalny przebieg, leczenie;
  • sposoby redukcji ryzyka zakażenia;
  • testowanie w kierunku HIV: aspekty diagnostyczne, aspekty psychologiczne;
  • testowanie w Punktach Konsultacyjno-Diagnostycznych (punktach anonimowego i bezpłatnego testowania w kierunku HIV);
  • ścieżka kariery certyfikowanego doradcy okołotestowego;
  • aspekty społeczne związane z zakażeniem HIV: kontekst historyczny, stygmatyzacja osób zakażonych, aspekty prawne;
  • działania profilaktyczne z perspektywy zdrowia psychicznego;
  • zaburzenia psychiczne a ryzykowne zachowania i zakażenie HIV;
  • zdrowie psychiczne osób zakażonych HIV;
  • zjawisko tzw. “AIDSfobii”.

Interesuje Cię konkretne zagadnienie z tego obszaru? Już podczas rejestracji na wydarzenie możesz zadać pytania – odpowiedzi poznasz podczas warsztatów.

Informacje o prowadzącym:

Lek. Stanisław Żołądek – jest lekarzem, specjalistą psychiatrii, psychoterapeutą poznawczo-behawioralnym przygotowującym się do egzaminu raz doradcą poradnictwa okołotestowego HIV certyfikowanym przez Krajowe Centrum ds. AIDS. Od czasów studiów zajmuje się temtyką zakażenia HIV, początkowo w organizacjach studenckich (IFMSA-Poland), następnie w Stowarzyszeniu Profilaktyki Zdrowotnej “Jeden Świat”, którego był wiceprezesem w latach 2013-2019. Jest współtwórcą i wieloletnim pracownikiem punktów anonimowego i bezpłatnego testowania w kierunku HIV w Krakowie i Rzeszowie. Obecnie jest kierownikiem Oddziału Dziennego Leczenia Uzależnień Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Pracuje również w Zakładzie Terapii Rodzin i Psychosomatyki Katedry Psychiatrii Uniwersytetu Jagiellońskiego – Collegium Medicum. Ponadto przyjmuje pacjentów w Centrum Terapii Synteza. Jest autorem i współautorem publikacji głównie z zakresu zakażenia HIV, uzależnień i transpłciowości.

Rejestracja na Warsztaty:

Udział w warsztatach wymaga wniesienia opłaty w wysokości 97 zł oraz wypełnienia ankiety rejestracyjnej. Dokonanie opłaty jest możliwe po wpisaniu adresu e-mail w polu poniżej.
Ankieta jest dostępna po dokonaniu opłaty. W ankiecie znajduje się również przestrzeń na zadawanie pytań, na które będzie można otrzymać odpowiedź podczas wydarzenia.

Poniżej znajduje się formularz rejestracyjny, dostępny po wniesieniu opłaty. Prosimy go wypełnić w celu potwierdzenia rejestracji w ciągu 24 godzin.

W wypadku niedostępności formularza prosimy podać adres e-mail i kliknąć ponownie “Opłać udział”. Potwierdzenie rejestracji zostanie wysłane po otrzymaniu opłaty oraz wypełnionego formularza (z tym samym adresem e-mail).

Opłata

Koszt: 97 zł

Data rezerwacji decyduje o kolejności zapisów, przy limicie 50 osób. Po osiągnięciu tego limitu możliwość rejestracji zostanie zatrzymana.

Organizatorzy nie przewidują zwrotów opłaty za udział w warsztatach. Prosimy o rozważne decyzje. Opłatę można przekazać innej osobie – w tym celu prosimy o kontakt: szkolenia@centrumsynteza.pl

Organizator

Centrum Terapii Synteza, Mental Path Group

Comments are closed.