535 77 87 07

szkolenia@centrumsynteza.pl

Centrum Terapii Synteza

 

Praca z osobą niebinarną. Szkolenie dla praktyków – psychoterapeutów, seksuologów, lekarzy. SOC 8 WPATH.

19.11.2022 sobota, 9.00-15.00.

Coraz więcej osób poszukujących swojej tożsamości płciowej odkrywa ją i określa poza binarnym spektrum. Stanowią one bardzo różnorodną grupę, zarówno pod względem sposobów definiowania i przeżywania siebie jak i zakresu wsparcia, po jakie się zgłaszają. Są także wyzwaniem dla specjalistów – szczególnie tych bez zaplecza seksuologicznego – mierzących się z poczuciem braku dostatecznej wiedzy i kompetencji. 

Szkolenie będzie miało formę wykładowo-warsztatową i będzie uwzględniało zalecenia opublikowane we wrześniu 2022 w ósmej edycji Standards of Care WPATH. Jest przeznaczone dla osób, które w swojej praktyce zawodowej spotykają lub mogą spotkać osoby określające swoją tożsamość płciową inaczej niż męską lub żeńską. Poza opisem rozumienia i charakterystyki niebinarnej płciowości porozmawiamy o tym, jak w praktyce uwzględniać te aspekty w pracy z osobą pacjencką lub kliencką.

W kolejnym dniu, w niedzielę 20.11.2022 odbędzie się grupowa superwizja w mniejszym składzie osobowym (do 20 osób). Informację o niej podajemy w osobnym wydarzeniu:

Link do opisu niedzielnej superwizji grupowej

Uczestnicy

Szkolenie kierowane jest przede wszystkim do psychologów, lekarzy (nie tylko psychiatrów), którzy:

  • prowadzą psychoterapię lub inne formy wsparcia psychologicznego, diagnostyki lub leczenia, i otrzymują zgłoszenia dotyczące tożsamości płciowej;
  • prowadzą diagnostykę osób w spektrum autyzmu i zauważają wzrost współwystępującej niebinarności w tej grupie;
  • rozważają sporządzanie opinii i zaświadczeń dla pacjentów niebinarnych doświadczających dysforii płciowej. 

Termin i miejsce

Czas: 19.11.2022 sobota, 9.00-15.00

Miejsce: Przestrzeń wirtualna, platforma Zoom

Ramowy program szkolenia:

  • niebinarność jako wariant tożsamości płciowej;
  • kompetencje językowe potrzebne do inkluzywnej pracy z osobami niebinarnymi;
  • standardy opieki według najnowszej edycji Standards of Care WPATH;
  • ocena psychoseksuologiczna osób niebinarnych zgłaszających się po interwencje hormonalne i chirurgiczne;
  • ocena psychoseksuologiczna wrażliwa na osoby w spektrum autyzmu

Informacje o prowadzącej: 

Dr Marta Dora jest absolwentką psychologii stosowanej na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz studiów z zakresu wychowania seksualnego na Uniwersytecie Warszawskim. Ukończyła studia doktoranckie w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jest seksuologiem klinicznym certyfikowanym przez Polskie Towarzystwo Seksuologiczne, specjalistką psychoseksuologiem oraz doradczynią poradnictwa okołotestowego HIV certyfikowanym przez Krajowe Centrum ds. AIDS. Ukończyła całościowe szkolenie systemowo-psychodynamiczne Fundacji Kontekst w Krakowie oraz Kurs Psychoterapii Zaburzeń Seksualnych przy Fundacji Rozwoju Terapii Rodzin Na Szlaku. Kontynuuje proces certyfikacji psychoterapeutycznej w Polskim Towarzystwie Psychiatrycznym. Pracuje jako psycholog, seksuolog i psychoterapeuta w Poradni Oddziału Klinicznego Psychiatrii Dorosłych, Dzieci i Młodzieży Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, w Centrum Terapii Synteza oraz w ramach praktyki prywatnej. Współpracuje ze Stowarzyszeniem Profilaktyki Zdrowotnej „Jeden Świat”, Fundacją Dziewczyny w Spektrum, Fundacją Trans-Fuzja, School of Medicine in English UJ CM oraz Instytutem Psychologii UJ.

Rejestracja na Warsztaty

Udział w warsztatach wymaga wniesienia opłaty w wysokości 250 zł oraz wypełnienia ankiety rejestracyjnej. Ankieta jest dostępna po dokonaniu opłaty.

Osoby uczestniczące w sobotnich warsztatach mogą uczestniczyć w supewizji w kolejnym dniu, w obniżonej cenie. Przy rejestracji na superwizję prosimy w takim wypadku podać kod rabatowy, który uprawnia do zniżki w wysokości 100 zł. Kod jest dostępny po opłaceniu sobotnich warsztatów. Cena udziału w obu wydarzeniach na raz wynosi 570 zł.

Poniżej znajduje się formularz rejestracyjny, dostępny po wniesieniu opłaty. Prosimy go wypełnić w celu potwierdzenia rejestracji w ciągu 24 godzin.

W wypadku niedostępności formularza prosimy podać adres e-mail i kliknąć ponownie “Opłać udział”. Potwierdzenie rejestracji zostanie wysłane po otrzymaniu opłaty oraz wypełnionego formularza (z tym samym adresem e-mail).

Rejestracja na Warsztaty i Superwizję

Osoby uczestniczące w sobotnich warsztatach mogą uczestniczyć w supewizji w kolejnym dniu, w obniżonej cenie. Przy rejestracji na superwizję prosimy w takim wypadku podać kod rabatowy: NBND22. Kod uprawnia do zniżki w wysokości 100 zł. Do zniżki są uprawnione wyłącznie osoby, które opłaciły udział w sobotnich warsztatach. Cena udziału w obu wydarzeniach na raz wynosi 570 zł.

Opłata

Koszt: 250 zł

Data rezerwacji decyduje o kolejności zapisów, przy limicie 40 osób. Po osiągnięciu tego limitu możliwość rejestracji zostanie zatrzymana.

Organizatorzy nie przewidują zwrotów opłaty za udział w warsztatach. Prosimy o rozważne decyzje. Opłatę można przekazać innej osobie – w tym celu prosimy o kontakt: szkolenia@centrumsynteza.pl

Data rezerwacji decyduje o kolejności zapisów, przy osiągnięciu limitów: 40 osób warsztaty, 20 osób superwizja. Po osiągnięciu tego limitu możliwość rejestracji zostanie zatrzymana.

Organizator

Centrum Terapii Synteza, Mental Path Group

Autor grafiki: Vectonauta – Freepik.com

Comments are closed.