535 77 87 07

szkolenia@centrumsynteza.pl

Centrum Terapii Synteza

 

Psychoterapia osób stosujących chemseks – podejście zintegrowane.

1 października 2022.

Chemseks jest relatywnie nowym fenomenem, opisującym używanie określonych substancji psychoaktywnych, w określonym celu, przez osoby należące do określonej populacji. Zaangażowani w niego mężczyźni (opisywani jako populacja MSM) coraz częściej szukają pomocy specjalistów, a kluczem ich doboru jest często doraźnie definiowany przez pacjenta problem.
Od psychiatrów oczekują pomocy w złagodzeniu skutków ubocznych przyjmowanych środków, do seksuologów trafiają np. z problemami z erekcją, niepokojem o nadmierną częstotliwość kontaktów czy niemożność uprawiania seksu „na trzeźwo”, do terapeutów uzależnień zgłaszają się, kiedy czują, że tracą kontrolę.

Uczestnicy

Szkolenie kierowane jest przede wszystkim do psychologów, psychoterapeutów i terapeutów uzależnień oraz lekarzy psychiatrów, którzy:

  • w swojej pracy spotkali się z problematyką chemseksu, ale brak im wiedzy o konceptualizacji tego zjawiska;
  • poszukując interdyscyplinarnego podejścia do chemseksu chcą uzupełnić wiedzę z zakresu psychoterapii uzależnień o aspekty seksuologiczne lub odwrotnie;
  • są zainteresowani możliwością połączenia perspektywy psychodynamicznej z poznawczo-behawioralną;
  • chcą umiejętnie poszerzyć wywiad diagnostyczny z pacjentami także o obszary związane z używaniem substancji w celach seksualnych;

Termin i miejsce

Czas: sobota, 1 października 2022, 9:00 – 16:00

Miejsce: Przestrzeń wirtualna, platforma Zoom     

Program

W trakcie webinarium przewidziany jest czas na zadawanie pytań i dyskusję.

Prowadzące

dr Marta Dora – Absolwentka psychologii stosowanej na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz studiów z zakresu wychowania seksualnego na Uniwersytecie Warszawskim. Ukończyła studia doktoranckie w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie przygotowuje rozprawę doktorską. Jest seksuologiem klinicznym certyfikowanym przez Polskie Towarzystwo Seksuologiczne, specjalistką psychoseksuologiem oraz doradczynią poradnictwa okołotestowego HIV certyfikowanym przez Krajowe Centrum ds. AIDS. Ukończyła całościowe szkolenie systemowo-psychodynamiczne Fundacji Kontekst w Krakowie oraz Kurs Psychoterapii Zaburzeń Seksualnych przy Fundacji Rozwoju Terapii Rodzin Na Szlaku. Kontynuuje proces certyfikacji psychoterapeutycznej w Polskim Towarzystwie Psychiatrycznym. Pracuje jako psycholog, seksuolog i psychoterapeuta w Poradni Seksuologicznej Oddziału Klinicznego Psychiatrii Dorosłych, Dzieci i Młodzieży Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, w Centrum Terapii Synteza oraz w ramach praktyki prywatnej. Współpracuje ze Stowarzyszeniem Profilaktyki Zdrowotnej „Jeden Świat”, Fundacją Dziewczyny w Spektrum, Fundacją Trans-Fuzja, School of Medicine in English UJ CM oraz Instytutem Psychologii UJ.

mgr Zuzanna Kasprzak – Absolwentka psychologii ogólnej na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz psychodietetyki na Uniwersytecie SWPS. Jest superwizorem adiunktem oraz psychoterapeutą uzależnień certyfikowanym przez PARPA. Uzyskała również certyfikat psychoterapeuty poznawczo-behawioralnego w Polskim Towarzystwie Psychoterapii Poznawczo Behawioralnej, terapeuty motywującego w Polskim Towarzystwie Terapii Motywującej, trenera ART. Kontynuuje proces certyfikacji trenerskiej II stopnia w Polskim Towarzystwie Psychologicznym oraz certyfikacji seksuologicznej w Polskim Towarzystwie Seksuologicznym będąc uczestnikiem Kursu Psychoterapii Zaburzeń Seksualnych przy Fundacji Rozwoju Terapii Rodzin Na Szlaku. Pracuje jako psycholog, seksuolog i psychoterapeuta w Centrum Terapii Synteza oraz w ramach praktyki prywatnej. Współpracuje ze Stowarzyszeniem Psychologów Sądowych w Polsce, Szkołami Psychoterapii Uzależnień CEDR i KRAK-UZ oraz Instytutem Psychologii UJ.

Rejestracja

Udział w warsztatach wymaga wniesienia opłaty w wysokości 330 zł oraz wypełnienia ankiety rejestracyjnej. Ankieta jest dostępna po dokonaniu opłaty.

Poniżej znajduje się formularz rejestracyjny, dostępny po wniesieniu opłaty. Prosimy go wypełnić w celu potwierdzenia rejestracji w ciągu 24 godzin.

W wypadku niedostępności formularza prosimy podać adres e-mail i kliknąć ponownie “Opłać udział”. Potwierdzenie rejestracji zostanie wysłane po otrzymaniu opłaty oraz wypełnionego formularza (z tym samym adresem e-mail).

Opłata

Koszt: 330 zł

Data rezerwacji decyduje o kolejności zapisów, przy limicie 40 osób. Po osiągnięciu tego limitu możliwość rejestracji zostanie zatrzymana.

Zwrot opłaty jest możliwy jedynie w wypadku rezygnacji nie później niż 1 września 2022 r. W celu otrzymania zwrotu prosimy o kontakt z organizatorem pod adresem: szkolenia@centrumsynteza.pl

Organizator

Centrum Terapii Synteza

Comments are closed.