535 77 87 07

szkolenia@centrumsynteza.pl

Centrum Terapii Synteza

 

Wiosenny seksuologiczny panel naukowy 2023

18 marca 2023.
Przemoc seksualna – sprawcy i sprawczynie.

Obowiązki prawne psychoterapeuty. Prawo a wolność kobiet. Możliwości i ograniczenia terapii. 

Kolejny seksuologiczny panel naukowy – spotkanie internetowe w dużym gronie psychoterapeutów i seksuologów. Wydarzenie jest organizowane przez Centrum Terapii Synteza z Krakowa, z grupy Mental Path.

Głównym celem naszego panelu naukowego jest:

  • zaprezentowanie aktualnych, najświeższych trendów w seksuologii,
  • dostarczenie przydatnej wiedzy terapeutom-praktykom,
  • stworzenie przestrzeni do kreatywnej dyskusji w środowisku osób zainteresowanych zarówno psychoterapią, jak i seksuologią.

W tym roku poszerzamy perspektywę o aspekty prawne, zapraszając do udziału również specjalistów z dziedzin: prawa, kryminologii oraz kryminalistyki.

Uczestnicy

Konferencja jest skierowana głównie do osób zajmujących się psychoterapią, leczeniem seksuologicznym lub innego rodzaju pracą z osobami cierpiącymi z powodu zaburzeń zdrowia psychicznego.

W tym roku wydarzenie skierowane jest również do osób zajmujących się kwestiami prawnymi, kryminologicznymi oraz kryminalistycznymi, obecnymi w poruszanych na konferencji tematach seksuologicznych.

Termin i miejsce

Miejsce: Przestrzeń wirtualna, platforma Zoom       
Czas: 18 marca 2023, Sobota, 9.00-17.00

Program

Konferencja będzie miała formułę wystąpień oraz dyskusji z udziałem panelu seksuologów praktyków i będzie obejmowała cztery wiodące tematy:

  • Sesja 1. Kobiety jako sprawczynie przemocy seksualnej.
  • Sesja 2. Tajemnica zawodowa i obowiązek zgłaszania przestępstw w praktyce specjalisty zdrowia psychicznego i seksualnego.
  • Sesja 3. Polskie prawo a prawa kobiet do wolności seksualnej i reprodukcyjnej – dylematy lekarza, psychologa, psychoterapeuty.
  • Sesja 4. Możliwości i ograniczenia pracy psychoterapeutycznej z osobami skazanymi za przestępstwa seksualne.

Każdy z bloków tematycznych będzie się składał z około 45-minutowych prelekcji oraz 45-minutowych dyskusji w gronie zaproszonych ekspertów oraz między wszystkimi uczestnikami konferencji.

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowym programem konferencji na stronie wydarzenia:

Prelegenci

Sesje panelu naukowego poprowadzą:

Sesja 1. dr n. med. Aleksandra Krasowska

Sesja 2. dr Filip Szumski

Sesja 3. dr n. med. Aleksandra Krasowska

Sesja 4. mgr Rafał Rutkowski

Opłata i rejestracja

Udział w konferencji wymaga wniesienia opłaty oraz wypełnienia ankiety rejestracyjnej.
Dokonanie opłaty jest możliwe po wpisaniu adresu e-mail w polu poniżej.
Ankieta jest dostępna po dokonaniu opłaty.

Opłata konferencyjna obejmuje indywidualny dostęp do zdalnego udziału w konferencji oraz certyfikat uczestnictwa w formie elektronicznej.

Szczegółowe informacje na temat opłaty za udział w konferencji oraz odpowiednie kody rabatowe umieszczone są na stronie wydarzenia.

Poniżej znajduje się formularz rejestracyjny, dostępny po wniesieniu opłaty. Prosimy go wypełnić w celu potwierdzenia rejestracji w ciągu 24 godzin.

W wypadku niedostępności formularza prosimy podać adres e-mail i kliknąć ponownie “Opłać udział”. Potwierdzenie rejestracji zostanie wysłane po otrzymaniu opłaty oraz wypełnionego formularza (z tym samym adresem e-mail).

Organizatorzy

Centrum Terapii Synteza, Mental Path Group

Comments are closed.